W tej klinice psychiatrycznej zarówno Ty, jak i Twoje dziecko będziecie czuć się bezpiecznie i komfortowo

0
798

Coraz większej liczbie dzieci na co dzień towarzyszą różnego rodzaju zaburzenia związane z psychiką. Świat jest jaki jest. Niektórzy są bardziej, inni mniej wrażliwi na to co się dookoła dzieje. My jako rodzice też coraz częściej borykamy się z problemami w pracy czy w rodzinie. Dlatego też powinniśmy – w razie potrzeby – zapewnić naszym córkom i synom dostęp do najlepszych specjalistów, którzy wspomagają dzieci i młodzież podczas wchodzenia w życie społeczne.

Wizyta u psychiatry dziecięcego

Psychiatra dziecięcy diagnozuje i leczy wszelkie zaburzenia psychiczne u osób w wieku od urodzenia do 20 lat. To osoba, która po latach pracy z  młodymi ludźmi zdała trudne egzaminy i w efekcie uzyskała specjalizację w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży. Musiała zatem dokładnie poznać typowe i nietypowe zachowania wieku dziecięcego i nauczyć się rozmawiać z niepełnoletnim pacjentem.

Wśród wskazań do  wizyty u psychiatry dziecięcego wymienić można:

  • zaburzenia nastroju,
  • lęki,
  • fobie,
  • trudności szkolne i rówieśnicze,
  • nerwicę,
  • zachowania opozycyjno-buntownicze,
  • zaburzenia odżywiania,
  • depresję,
  • inne niepokojące zachowania.

Każdy rodzic powinien kierować się dobrem swojego dziecka i w razie zauważenia jakichś nieprawidłowości po prostu udać się na konsultację do lekarza, który przeanalizuje sprawę i podpowie, jak mamy postępować. W wielu przypadkach nie trzeba zbyt wiele, aby dziecko wróciło do równowagi psychicznej. Trzeba mieć jednak świadomość, że zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i nabyte choroby mogą wiązać się z dłuższym leczeniem farmakologicznym. Dobremu lekarzowi-psychiatrze dziecięcemu zawsze zależy na całkowitym wyleczeniu trudności, a nie jedynie na zaleczeniu objawów.

Psychiatra dla dzieci i młodzieży może ponadto: wystawić receptę, zwolnienie lekarskie, skierowanie na szczegółowe badania lub zaświadczenie do ZUS albo innej instytucji. I co ważne, musi przestrzegać tajemnicy lekarskiej.

Jak przygotować się do wizyty u psychiatry dziecięcego?

Dla niektórych rodziców może okazać się zaskoczeniem, że na pierwszą wizytę do psychiatry dziecięcego udają się tylko mama z tatą, bez dziecka. Powinni zabrać ze sobą wszelką dokumentację zdrowotną dziecka, w tym: badania, opinie, orzeczenia, wyniki konsultacji dziecka u innych specjalistów, karty informacyjne z pobytów w szpitalach.

Konsultacja trwa zazwyczaj około jednej godziny. Lekarz analizuje dokumenty i prowadzi wywiad z rodzicami. W kolejnej wizycie uczestniczy już mały Pacjent (wraz z rodzicami). Na drugie spotkanie również trzeba przeznaczyć jedną godzinę. Każde kolejne jest jednak – z reguły – krótsze (ok. 30 minut).

PsychoMedic.pl – najlepsze miejsce na leczenie Twojego dziecka

Bardzo dobrymi opiniami pacjentów cieszy się Sieć Klinik Psychiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic.pl, która proponuje możliwość wizyty w gabinecie stacjonarnym (w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, a od jesieni także we Wrocławiu i Poznaniu), jak również online (rozmowa przez Skype, Internet lub telefon). Dzięki temu z konsultacji skorzystać mogą osoby z całego kraju.

Klinika zatrudnia najlepszych specjalistów, w tym: psychiatrów, psychiatrów dziecięcych, psychoterapeutów osób w każdym wieku, trenerów. Oferuje leczenie indywidualne, grupowe, a także terapię dla par i rodzin. Proponuje również skuteczne leczenie nowymi metodami, np. trening zastępowania agresji. W ofercie znajdziecie Państwo również diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu, zespołu Aspergera, ADHD, ADD oraz doradztwo zawodowe (coaching ścieżki kariery).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here