Czy hula hop działa na odchudzanie?

Każde przystąpienie do zmniejszania masy i poprawiania sylwetki swojego ciała wiąże się z dwoma ważnymi elementami. Ich współistnienie zapewnia dobre efekty całego procesu zrzucania wagi. Pierwszym z nich – podstawowym – jest prawidłowa dieta. Człowiek, który odżywia się niezdrowo, nieregularnie i kalorycznie, nigdy nie pozbędzie się nadmiaru kilogramów. Drugim, bardzo ważnym czynnikiem, jest ruch. Brak aktywności co prawda nie wyklucza całkowicie zmian związanych z wagą, jednak rezultaty będą znacznie szybsze i efektowniejsze, jeśli do całości dołączy się sport. Ruch, co najmniej 4 raz w ciągu tygodnia, może przybierać dowolną formę. Najczęściej wybierany jest więc basen, fitness, siłownia, jogging, rower, niekiedy także popularny przez ostatnie lata nordic walking. Wiele osób zupełnie zapomina o prostych, domowych sposobach. Hula kop na odchudzanie to przecież także doskonała metoda, która pozwala osiągnąć wymarzone efekty.

Chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać, czym jest hula hop. Niemal każdy z nas doskonale zna ten gadżet sportowy, choćby z lekcji wychowania fizycznego czy po prostu z dzieciństwa, kiedy stanowił świetną zabawkę ruchową. Sprzęt ten, choć z pozoru bardzo banalny, to plastikowa, często również kolorowa obręcz stworzona z rurki. Jej początki sięgają połowy dwudziestego wieku, gdy amerykańska firma po raz pierwszy wyprodukowała tego typu przedmiot. Od tamtej pory wiele osób używa hula hop na odchudzanie, choć gadżet ten używany jest także do zwykłych zabaw młodych ludzi. Dziś jego popularność zdaje się wzrastać, głównie z uwagi na większą świadomość odnośnie ciała, wagi i diet, a co za tym idzie – dość często praktykowany trend związany z aktywnym i zdrowym trybem życia. Hula hop na odchudzanie jest więc stałym elementem rozmaitych zajęć ruchowych, treningów, ale też wykorzystywana jest przede wszystkim w prywatnych domach do wykonywanych samodzielnie ćwiczeń. Ogromną zaletą tego sprzętu jest fakt, że waży bardzo niewiele, łatwo go przenosić i zabierać w różne miejsca. Pozwala on także na ćwiczenie za jego pomocą w niemal każdej dowolnej chwili. Sporo osób ceni sobie na pewno fakt, że podczas aktywności z hula hop można jednocześnie słuchać muzyki, oglądać filmy, seriale czy telewizję. W ten sposób trening staje się o wiele przyjemniejszy, mniej nudny i męczący, a czas płynie znacznie szybciej.

Stosując hula hop na odchudzanie można spodziewać się naprawdę imponujących efektów. Co daje używanie takiego gadżetu? Przede wszystkim doskonale wysmukla. Hula hop to obręcz, która kręcona jest najczęściej na wysokości bioder i talii, dzięki odpowiednio wykonywanym ruchom ciała. W ten sposób świetnie działa to na wygląd tych partii. O wiele zgrabniejsze i jędrniejsze stają się również pośladki. Z kolei uda wyszczuplają się, podobnie jak ramiona i łydki. Całość dobrze oddziałuje na poszczególne mięśnie, kości oraz stawy. Kręgosłup nabiera większej elastyczności, układ pokarmowy lepiej działa, poprawie ulega oddychanie i krążenie krwi. Wiele osób liczy na to, że hula hop na odchudzanie to szansa na uzyskanie efektu tzw. talii osy. Nie jest to niemożliwe – jeśli ćwiczenia będą wykonywane poprawnie, regularnie, a do tego zastosuje się odpowiednie odżywianie, można osiągnąć naprawdę sporo. Duże grono pań, które podjęły się tego wyzwania, cieszy się dziś nie tylko niższą masą ciała, ale również doskonałym ciałem, będącym w świetnej formie. Wystarczy ćwiczyć 25-30 minut dziennie, choć oczywiście zalecane jest wydłużenie tego czasu do minimum ok. 40 minut. Nie można zapominać, że systematyczne treningi z hula hop to wzrost kondycji, odporności, witalności i sił. Zdrowe ciało to z kolei zdrowy duch. Hula hop na odchudzanie jest więc skuteczne, a do tego intensywne ćwiczenia z takim sprzętem powodują wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Wzrasta zatem w takim wypadku pozytywne samopoczucie.

Stosowane hula hop na odchudzanie może być gwarantem sukcesu w walce z nadwagą. Wcześniej jednak konieczne jest zaznajomienie się z poszczególnymi ćwiczeniami. W tym pomocne mogą być zajęcia z trenerem, ale z powodzeniem można poradzić sobie samemu, np. poprzez oglądanie filmów instruktażowych, których wiele jest dziś zamieszczanych w internecie. Warto wybierać różne wersje treningu, np. w zależności od potrzeb. Każda z nich może oddziaływać na inne partie ciała. Są więc ćwiczenia z hula hop na odchudzanie brzucha, wyszczuplenie ramion, ujędrnienie pośladków czy wysmuklenie nóg. Można zatem dowolnie dobierać je sobie wedle uznania. Warto na pewno stosować różne ze sposobów używania sprzętu, by ćwiczenia dawały efekty nie tylko na jeden, wybrany element ciała, ale również na pozostałe części. W ten sposób cała sylwetka znacznie się poprawi i będzie o wiele zgrabniejsza. Pierwsze, delikatne efekty można zauważyć już po kilkudziesięciu dniach. Na bardziej imponujący rezultat trzeba trochę poczekać, oczywiście cały czas regularnie ćwicząc i prawidłowo się odżywiając. Dbanie o siebie to ważny element zrzucania masy ciała.

Aby hula hop na odchudzanie faktycznie działało, sprzęt ten trzeba odpowiednio dobrać. Na pewno ogromną jego zaletą jest bardzo niski koszt. Produkt ten można zakupić za dosłownie kilkanaście złotych, co w porównaniu do karnetu na siłownię czy innych sprzętów, jak rowerek czy stepper, jest bardzo niską kwotą. Nieco więcej (40-70 złotych) trzeba zapłacić za bardziej profesjonalne modele, posiadające wypustki do dodatkowego masowania ciała. Samo nabycie też nie jest problematyczne, ponieważ akcesoria te dostępne są w wielu sklepach sportowych i zabawkowych. Hula hop na odchudzanie musi być jednak dostosowane do danego użytkownika. Chodzi tu przede wszystkim o rozmiar. Zbyt mała średnica nie da oczekiwanych efektów. Oczywiście wiele zależy tu od wymiarów osoby, która będzie korzystać ze sprzętu. Przyjęło się, że hula hop, postawione w pionie, musi sięgać do połowy tułowia. Jeśli chodzi o hula hop na odchudzanie, to lepsze efekty można uzyskać, stosując wersje nieco cięższe, dające większe obciążenie, a tym samym szybsze spalanie tłuszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here