Olej z wiesiołka i jego właściwości lecznicze

Produkty pochodzenia roślinnego bez wątpienia cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród zwolenników medycyny naturalnej, ale i entuzjastów zdrowego trybu życia. Wyroby bez sztucznych dodatków stanowią coraz większą część naszej domowej spiżarni, dając nam gwarancję zdrowych oraz wartościowych posiłków.

Siła natury 

Olej z wiesiołka jest naturalnym składnikiem wspomagającym procesy trawienne, przeciwdziałającym jednocześnie magazynowaniu tłuszczów w organizmie. Posiada również działanie oczyszczające organizm z substancji toksycznych. Dzięki takim właściwościom coraz więcej osób stosuje olej z wiesiołka jako suplement diety wspomagający walkę z odchudzaniem.

Olej z wiesiołka wykorzystywany jest również w kosmetyce. Stanowi on niezwykle cenny składnik olejków do masażu, a także olejków i masek do włosów. Stosowany regularnie spowalnia procesy starzenia, utrzymując jędrność i elastyczność skóry. Ponadto wzmacnia płytkę paznokci, regeneruje zniszczone włosy. Pomaga uzyskać zdrowy wygląd całego organizmu dzięki stosowaniu zewnętrznemu oraz wewnętrznemu. Wykorzystanie olejku z wiesiołka nie tylko zdaje swój egzamin w przypadku aspektów uronowych. Można go także wykorzystać w codziennej kuchni. Nadaje się bowiem idealnie do kanapek, sałatek oraz innych posiłków, urozmaicając ich smak i jednocześnie naszą codzienną dietę.

Nienasycone kwasy tłuszczowe

Olej z wiesiołka jest cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, znanych również jako NKT. Kwasy te odpowiadają za prawidłowe działanie układu immunologicznego. Pomagają obniżyć cholesterol, łagodzą zmiany zapalne, zapobiegając również zakrzepom krwi w naszym organizmie. Jeszcze do niedawna większość społeczeństwa decydowała się na zakup leków oraz suplementów diety w postaci tabletek w celu obniżenia cholesterolu, oczyszczenia organizmu, czy chociażby chcąc wspomóc układ odpornościowy. Oczywiście każdy z tych specyfików działa jedynie na poszczególne schorzenia, a zatem chcąc zadbać naraz o wiele z nich, musielibyśmy nabywać znaczną liczbę opakowań, wydając na to nierzadko dużą ilość pieniędzy. Tymczasem olejek z wiesiołka jest w stanie zastąpić nam wszystkie dotychczasowe łykane przez nas tabletki, które nie zawsze posiadały w swoim składzie jedynie zdrowe i naturalnego pochodzenia substancje.

Sięgając po tego typu produkt mamy zatem do czynienia ze źródłem bardzo cennych dla naszego organizmu właściwości. Należy jednak pamiętać, aby nie przekraczać zalecanych dziennych dawek do spożycia. Spożyty w nadmiarze olej z wiesiołka może doprowadzić do złego samopoczucia objawiającego się bólami głowy, brzucha oraz nudnościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here