Odpowiednia suplementacja a Twój wygląd – o czym należy pamiętać?

0
1516

Każda kobieta lubi dbać o swój wygląd. Poza szeregiem czynności wykonywanych każdego dnia na własnej skórze, cerze, włosach lub paznokciach, warto także zatroszczyć się o nie, działając niejako „od wewnątrz”. Chodzi przede wszystkim o dostarczanie organizmowi wszystkich potrzebnych mikroskładników, których obecność wywołuje dobroczynny wpływ na nasze tkanki. Dzięki odpowiedniej suplementacji mamy gwarancję, że komórki budujące naszą skórę i włosy będą odpowiednio odżywione i silne, a przez to – będą gwarantowały nam zdrowy i atrakcyjny wygląd.

Biotyna – Twój sojusznik w trosce o piękny wygląd

Biotyna to jeden z najważniejszych mikroelementów, o którym należy pamiętać, jeśli atrakcyjny wygląd jest dla nas sprawą priorytetową. Niestety, biotyna jest jednocześnie tym składnikiem, o którego suplementację najczęściej nie dbamy i którego niedobory występują u znacznej części populacji.

Biotyna nazywana jest również witaminą H lub witaminą B7. Jest to jedna z najważniejszych substancji zaliczanych do grupy witamin, których nasz organizm nie potrafi sam wyprodukować, a przez to musimy dbać o jej przyjmowanie wraz z pożywieniem. Biotynę znajdziemy w takich produktach jak: orzechy, migdały, mąka sojowa, żółtka kurzych jaj, wątroba, sardynki, szpinak, marchew, pomidor czy niektóre gatunki ryżu lub mąki pełnoziarnistej. Biotyna oddziałuje przede wszystkim na nasze włosy oraz skórę. Ponadto, wraz z witaminą K, uczestniczy w procesie syntezy białek, reguluje pracę tarczycy oraz uskutecznia proces przemiany dwutlenku węgla. Warto przy tym zwrócić uwagę, że nadmiar biotyny nie wywołuje żadnego negatywnego wpływu na nasz stan zdrowia.

O niedoborze biotyny możemy przekonać się, obserwując między innymi stan naszej skóry oraz włosów. Jeśli regularnie występują na niej stany zapalne, wysypki, zaczerwienienia, a nasze włosy mają nadmierną skłonność do wypadania, może to być oznaką niedoboru tego mikroelementu.

Wybierając konkretny preparat z biotyną, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim, istotny jest sposób przyjmowania biotyny. Ponieważ jest to substancja rozpuszczająca się w wodzie, warto sięgnąć po preparaty w formie kapsułek. Istotny jest także poziom koncentracji substancji głównej. Biotyna wchodzi bowiem w reakcje z licznymi substancjami obecnymi w naszym organizmie (między innymi aminokwasami). Wśród dostępnych preparatów, wysoką skutecznością działania oraz zaufaniem cieszy się biotyna Swanson.

Regularne przyjmowanie biotyny zapobiega także postępującym symptomom starzenia. Z tego powodu, o suplementacji tej witaminy powinny pamiętać przede wszystkim osoby po trzydziestym roku życia. Jeśli na Twojej głowie pojawiają się pierwsze oznaki siwizny, ilość wypadających włosów wzrasta z tygodnia na tydzień, skóra staje się obwisła i traci sprężystość – warto wówczas zastanowić się nad sięgnięciem po odpowiedni suplement. Troska o odpowiedni poziom odżywienia naszych komórek może bowiem zagwarantować zahamowanie, a w niektórych przypadkach nawet częściowo odwrócenie procesów starzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here