Jak wybrać najlepszą wyciskarkę wolnoobrotową

Wyciskarki wolnoobrotowe są coraz chętniej wybierane przez Polaków. Na rynku znajdziemy sporo różnych modeli, które różnią się funkcjami i specyfikacją. Jak więc wybrać odpowiednią wyciskarkę dla siebie? Oto nasz ranking wyciskarek wolnoobrotowych, który ułatwi ci wybór!

Wyciskarka wolnoobrotowa, czyli zdrowie i witaminy zamknięte w sokach

Wyciskarki wolnoobrotowe, jak sama nazwa wskazuje, pracują na wolnych obrotach, co pozwala im na dokładne wyciskanie soków z owoców czy warzyw. Zastąpiły one mniej wydajne sokowirówki, przy których uzyskiwaliśmy sok niższej jakości.

Dzięki wyciskarce wolnoobrotowej jesteśmy w stanie wycisnąć cały sok z jabłka czy selera, pozostawiając po nich jedynie suche wióry. Pozwala nam to cieszyć się wysokiej jakości sokiem, który bogaty jest w błonnik oraz niezbędne witaminy. Jest to zdecydowanie lepsza opcja od kupowania gotowych soków w sklepach, które często w swoim składzie mają spore ilości cukru oraz mnóstwo konserwantów czy polepszaczy.

Użytkownicy wyciskarek cenią je również za łatwą obsługę oraz cichą pracę – większość wyciskarek wolnoobrotowych jest bardzo prosta w użytkowaniu, a niehałaśliwa praca sprawia, że soki możemy wyciskać o każdej porze dnia, nie narażając innych domowników na zakłócenia.

Jak wybrać najlepszą wyciskarkę?

Kiedy znamy już profity płynące z używania wyciskarek wolnoobrotowych, warto zastanowić się jak wybrać odpowiednią wyciskarkę. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje wyciskarek:

  • Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe – są to z reguły tańsze modele, co przekłada się na mniejszą ilość funkcji oraz mniejszą klarowność wyciśniętego soku. Są one niedużej wielkości, a także są proste w obsłudze – wystarczy wrzucić produkty do odpowiedniej przegrody, a maszyna zrobi resztę.
  • Wyciskarki wolnoobrotowe poziome – wyciskarki te sprawdzą się idealnie w rękach osób, które lubią eksperymentować w kuchni. Poziome wyciskarki lepiej radzą sobie z twardszymi produktami, dzięki czemu nasze soki będą miały unikalny smak. Większa ilość funkcji oraz zwiększona wydajność względem wyciskarek pionowych przekłada się również na cenę, bowiem najczęściej za te wyciskarki będziemy musieli zapłacić więcej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze wyciskarki? Przede wszystkim na funkcje, jakie posiada pożądana przez nas wyciskarka:

  • Wielkość pojemnika na sok – najczęściej możemy spotkać naczynia o pojemności od 0.5L do 2L. Jeśli planujemy przygotowywać większe ilości soku, warto zaopatrzyć się w większy pojemnik.
  • Moc silnika – do wyciskania soku z miękkich produktów nie potrzebujemy wyciskarki z dużą mocą, jednak jeśli chcemy wyciskać sok z twardszych owoców i warzyw, warto wybrać wyciskarkę o mocy większej niż 150 W.
  • Sposób czyszczenia – po każdym użyciu wyciskarka musi być dokładnie umyta. Niektóre modele wyposażone są w części, które możemy myć w zmywarce – warto zainteresować się tym przed wyborem.
  • Wielkość otworu podajnika – warto wybrać wyciskarkę z jak największym otworem, dzięki temu nie będziemy musieli rozdrabniać produktów przed wrzuceniem ich do środka.
  • Dodatkowe funkcje – jeśli planujemy używać wyciskarki nie tylko do wyciskania soków, warto zainteresować się czy wybrany przez nas model posiada dodatkowe funkcje takie jak rozdrabnianie mięsa, formowanie makaronu, czy produkcja lodów.

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Sprawdźx najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe na https://hurompolska.pl/blog/wolnoobrotowe-wyciskarki-dwuslimakowe-ranking/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here