Jaki powinien być idealny ręcznik do sauny

Uczęszczanie do sauny przynosi nam wiele korzyści zdrowotnych, takich jak wzmocnienie odporności czy poprawa krążenia. Aby jednak relaks w tym miejscu był higieniczny oraz bezpieczny niezbędne jest zaopatrzenie się w kilka akcesoriów, a najważniejszymi z nich są ręczniki. Jaki model sprawdzi się w saunie?

Ręczniki do sauny- jakie są ich zadania?

Wizyta w saunie nie może obyć się bez ręcznika. To właśnie on delikatnie okrywa nasze ciało i wchłania wydzielający się pot. Odpowiedni model nie może w żadnym razie zsuwać się z nas, ponadto powinien być przyjazny dla skóry. Co ważne, jeden ręcznik spa to za mało. W saunie przydadzą nam się 3 tego typu wyroby.

  • Pierwszym ręcznikiem zakryjemy swoje ciało,
  • drugi ułożymy na ławie, dla podwyższenia naszego komfortu,
  • trzeci ręcznik wykorzystamy po zakończeniu seansu (przyda się po wyjściu spod prysznica, w celu osuszenia ciała).

Jaki wybrać idealny ręcznik do sauny?

Ręczniki do sauny różnią się znacząco od klasycznych produktów, z których korzystamy na co dzień. Taki model nie musi wchłaniać wody, a jedynie wydzielający się z organizmu pot. Ponadto pełni on też inne funkcje. Musi dobrze zakrywać ciało, jednak nie przylegając do niego, a ponadto gwarantować maksymalny komfort podczas relaksu w tym miejscu. Idealny model do sauny powinien być wykonany z dosyć cienkich materiałów. Co ważne, musi by on miły w dotyku i naturalny. Ręczniki w saunie nie mogą przylegać do ciała, jest to związane z tym, że toksyny, których pozbył się organizm, wciąż miałyby kontakt z naszą skórą.

Najczęściej wybierane są modele wykonane z bawełny. Materiał ten jest miękki, przyjemny w dotyku i niebywale chłonny. Dla wielbicieli minimalizmu dobrą propozycją będą ręczniki jasne, w stonowanych kolorach. Dobrą opcją są też eleganckie, ciemne ręczniki wykończone ładnymi bordiurami. Modele z oblamówkami są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Decydując się na model bawełniany, sprawdźmy jego gramaturę. Dobrze, jeśli wynosi ona ok. 400 g/m2. Nie bez znaczenia jest też to, czy dany produkt posiada certyfikat jakości. Będzie on dowodem na to, że ręcznik jest wytrzymały i posłuży nam przez wiele lat. Ręczniki do położenia na ławie czy pod prysznic mogą być oczywiście grubsze.

Jaki dbać o ręcznik do sauny?

O ręczniki do spa należy odpowiednio dbać, aby zachowały na długo swój dobry wygląd i właściwości. Najważniejsze jest to, aby je systematycznie prać. Takie wyroby nie powinny być poddawane wybielaniu, chlorowaniu czy czyszczeniu mechanicznemu. Ręczniki można prasować w temperaturze do 150 stopni Celsjusza.

Ręcznik do sauny to podstawowy element wyposażenia każdej osoby, która udaje się w to miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here