Cynamon i miód nie jedno mają imię!

Od tysięcy lat człowiek starał się dbać o swój wygląd zarówno poprzez ćwiczenia fizyczne, jak i odpowiednią dietę. Oczywiście jeszcze kilkaset lat temu ludzie nie przejadali się tak słodyczami, jak w dzisiejszych czasach. Nie były one tak dostępne i niestety tak przetworzone. Nie da się ukryć, że właśnie te niezdrowe cukry są największa przyczyną otyłości zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży, a coraz częściej również u dzieci kilkuletnich. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu aktywność fizyczna była zdecydowanie większa niż obecnie, kiedy głównym środkiem transportu były nogi i ewentualnie rower lub hulajnoga, a dzieci nie można było zabrać z dworu, nawet jak już było ciemno na dworze. I wcale nie siedziały gdzieś pod drzewem na telefonach lub tabletach, a biegały za piłką, bawiły się w ganianego i chowanego, czy skakały na gumie lub grały w klasy. Ta aktywność fizyczna spalała wszystkie kalorie i węglowodany, nawet jeśli ich przyjęło się trochę więcej niż powinno.

Obecnie oprócz promowanej aktywności fizycznej, kładzie się bardzo dużą wagę na odpowiednią dietę i składniki, które spożywamy, a które mogą nam pomóc schudnąć. Cynamon i miód na odchudzanie mają bardzo duże znaczenie. Najlepiej można je połączyć z wodą, sokiem z cytryną, imbirem i wychodzi pyszny napój, który pomoże nam pozbyć się w prosty, ale zdrowy sposób kilku, a nawet kilkunastu kilogramów. Ma on dosyć specyficzny smak, który niestety nie wszyscy tolerują, ale kiedy przełamiemy się przez jego gorzki posmak to poczujemy orzeźwiający smak, który obudzi nas z samego rana. Zawsze przecież można regulować ten smak dodając więcej miodu lub cytryny, aby ukryć specyficzny smak imbiru i cynamonu. Sami proporcje musimy dopasowywać do siebie. Warto taki napój pić z rana, aby rześko zaczynać dzień i budzić organizm do pełnych obrotów od samego rana.

Każdy z tych składników, wyżej wymienionych, spełnia ważną rolę w tym napoju. Żaden z nich nie znalazł się tutaj przypadkowo. Ktoś mógłby się zastanowić, że cynamon i miód na odchudzanie, w połączeniu jeszcze z imbirem tworzą mieszankę wybuchową. Tak jak cynamon jest przyprawą przyspieszającą przemianę materii i spalanie tłuszczu, tak miód posiada w sobie dużo cukru, które ten tłuszcz pomaga nam magazynować w oponach wokół brzucha. Nic jednak bardziej błędnego, ponieważ musimy pamiętać, że są cukry proste i złożone i nie wszystkie działają źle na nasz organizm. Tak jak cukry proste, znajdujące się głównie w zwykłym cukrze, cukierkach i czekoladach, są pustymi kaloriami, które świetnie pomagają obrastać naszym mięśniom w tłuszcz, tak cukier jakim jest miód ma jeszcze inne właściwości, które rekompensują jego kaloryczność. Mianowicie działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, wzmacnia serce i uspokaja nerwy, a w przypadku naszego napoju wyrównuje doskonale smak imbiru i cynamonu.

Nie da się ukryć, ze cynamon i imbir to główni bojownicy walczący z naszym tłuszczem i wielkie wsparcie dla naszego układu trawiennego w regulowaniu przemiany materii. Cynamon pomoże nam jeszcze w walce z trądzikiem, a także co bardzo pocieszające jest dla kobiet, w walce z cellulitem. Sporządzając sobie taki napar, gdzie składnikami jest woda, cytryna, imbir, cynamon i miód na odchudzanie, musimy pamiętać jaki cynamon wybieramy do wypicia. Okazuje się, że chcąc sobie pomóc i zdrowo żyć i jeść, można sobie zrobić nie mały kłopot na przykład z wątrobą. Chodzi tu o kumarynę, która jest jednym ze składników cynamonu, a która po przekroczeniu odpowiedniej dawki dopuszczalnej, może być bardzo niebezpieczna dla funkcjonowania wątroby, a tym samym dla życia człowieka. Cały problem polega na tym, że na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje cynamonu. Mianowicie cynamon prawdziwy, inaczej zwany cejlońskim, który kumaryny posiada znikome ilości i na pewno nie jest niebezpieczny dla człowieka, a także cynamon chiński, który jest całkiem inaczej wytwarzany niż prawdziwy, posiada bardziej gorzki smak, ale przede wszystkim zawiera bardzo dużo tej bardzo szkodliwej dla człowieka substancji, jaką jest kumaryna. Niestety jest również dużo tańszy od cynamonu cejlońskiego, dlatego jest najczęściej spotykany na rynku.

Wybierając cynamon i miód na odchudzanie musimy więc pamiętać o odpowiednim rodzaju wybieranego składnika. Taka sama sytuacja występuje z miodem, o którym wszyscy piszą, że jest doskonałym antybiotykiem i świetnie działa na wszelkie stany zapalne. Nie ma jak łyżka miodu z mlekiem i czosnkiem stosowana przez nasze babcie i matki na przeziębienie i gorączkę. W sklepach można kupić miód, który może tylko z wyglądu przypomina ten prawdziwy, a na pewno nie powinien tak się nazywać. Nie ma on w sobie nic naturalnego i nawet jeśli nie został sztucznie stworzony, to został on wyprodukowany przez pszczoły nie z zebranego na kwiatach nektaru, ale z cukru, który pszczelarze podsypują do ula, aby posilić pszczoły i zwiększyć produkcję miodu. Niestety taki miód nie ma żadnych właściwości leczniczych, a tylko sam pusty cukier. Kupując miód musimy mieć pewność, że pochodzi on ze sprawdzonej pasieki i do jego produkcji nie wykorzystywano cukru, a wtedy będzie działać tak samo, a nawet lepiej niż niejedno lekarstwo, a nawet antybiotyk.

Jak widać tylko na powyższych przykładach, wybierając cynamon i miód na odchudzanie musimy być pewni ich jakości i pochodzenia. Ilości tych substancji, które będziemy spożywać podczas stosowania diety odchudzającej w postaci picia naszego naparu jest na tyle duża, że stosowanie źle dobranych składników może bardziej nam zaszkodzić niż pomóc. Nie chcemy mieć przecież zepsutej wątroby, pomimo utraty kilogramów. Wszystko co robimy, do czego zaliczyć również należy stosowanie diety i ogólne odchudzanie, powinno być robione z głową, ale przede wszystkim po dogłębnej analizie każdego czynnika, bo ma on wpływ na nasz organizm i jego zdrowie, ale nawet na nasze życie. Nikt by przecież nie pomyślał, że znane już w starożytności i stosowane i cenione od wieków przyprawy czy miód mogą mieć kilka twarzy. Ważne jednak, żeby wiedzieć, którą wybrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here