ubrania
fot. pexels.com

Nie musisz być znawczynią mody i mieć umiejętności krawieckich, aby odświeżyć swoje ubrania i nadać im drugie życie. Poznaj proste triki, dzięki którym Twoje dotychczasowe ubranie otrzymają powiewu świeżości, a Ty bez kupowania nowych ubrań będziesz mogła cieszyć się nowymi ubraniami!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/azymut-na-recykling-odziezowy/ 

Pomysł na t-shirt

Jest kilka fajnych sposobów na szybkie i tanie, a nawet całkowicie darmowe przerobienie zwykłego t-shirtu. Jeśli masz bluzkę pod szyję, wystarczy, że nożyczkami rozetniesz od szyi w kierunku biustu. Nie musisz nic wycinać, wystarczy rozcięcie, bluzka sama się rozłoży i dzięki temu zyska większej kobiecości. Innym sposobem jest powycinanie drobnych dziurek w bluzce, dzięki czemu nabierze ona drapieżności i takiego rock and rollowego klimatu. Jeszcze innym sposobem na odświeżenie starej bluzki, jest rozcięcie jej na dekolcie i wszycie suwaka. Dzięki niemu można manipulować głębokość dekoltu i dopasowywać go do stylizacji, humoru, okoliczności.

Spodnie w ruch

Ze starych spodni też możesz przygotować kilka modyfikacji i tak naprawdę zyskać nowe ubranie w swojej szafie. Ze spodni długich możesz przygotować spodnie krótkie i jest to zdecydowanie najprostsza metoda i sposób na to, aby przerobić nieużywane spodnie. Nieco trudniejsza metoda to poprzecieranie długich spodni, aby miały dziury i przetarcia  – te są bardzo modne już od kilku lat. Wystarczy nożyczkami powycinać dziury, a pumeksem lub papierem ściernym zrobić przetarcia. Jeszcze innym sposobem na to, aby spodniom nadać drugie życie jest zrobienie z nich spódnicy. To jest już nieco wyższa szkoła jazdy, ale nadal jest to prosty sposób na to, aby ponownie wykorzystać ubranie. To, co musisz zrobić to rozciąć szwy spodni i je połączyć tak, aby spódnica była dopasowana lub jak wolisz nieco luźniejsza. Długość również musisz dopasować to swoich preferencji.

Drugie życie ubrań 

Pamiętaj, że drugie życie ubraniom możesz również nadać w taki sposób, że inaczej niż dotychczas założysz lub zawiążesz dane ubranie. Jeśli dotychczas koszulki nosiłaś luźno wypuszczone lub schowane w spodnie – zawiąż je w talii w supeł. To sprawi, że ta sama i dobrze znana Ci bluzka będzie prezentować się w zupełnie inny sposób.

Przeczytaj też: http://www.blizejedukacji.pl/jak-wyroznic-sie-na-rynku-podstawowe-zasady/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here