makijaż brwi
fot. pexels.com

Permanentny makijaż brwi jest coraz bardziej popularny. Główny wpływ na to ma zdecydowanie szybki tryb życia i naszej codzienności, w jakiej żyjemy. Korzystając z trwałego makijażu brwi, możemy zaoszczędzić dużo czasu na malowanie ich. Sprawdź, jakie są metody permanentnego malowania brwi oraz jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po takim zabiegu.

Zobacz też: http://www.psfs.pl/makijaz-permanentny-brwi-gojenie/

Metody permanentnego makijażu brwi

  • metoda włoskowa – brwi tą metodą maluje się przy użyciu specjalnej maszynki i pojedynczej igiełki, dzięki niej można bardzo skrupulatnie odwzorować naturalny wygląd brwi i w sposób niezwykle dokładny namalować pojedyncze włoski. Dzięki tej metodzie efekt ostateczny jest bardzo naturalny. Warto również pamiętać o tym, aby z tego zabiegu korzystać tylko w profesjonalnym salonie i zadbać o to, aby permanentny makijaż wykonała doświadczona linergistka. Efekt tej metody utrzymuje się około 2-3 lata.
  • metoda piórkowa, inaczej zwana microblading – ta metoda, w przeciwieństwie do tej powyższej jest metodą ręczną i polega na tym, że ręcznie odwzorowuje się wygląd włosków. Tutaj narzędziem, jakim posługują się linergistki są tzw. piórka, które pozwalają na niesamowicie dokładne namalowanie brwi. Ważne jest, aby zaznaczyć, że ta metoda cechuje się sporą inwazyjnością, ponieważ wspomniane piórko wkłuwa się w skórę. Efekt utrzymuje się około 1 roku.
  • metoda 3D, inaczej nazywana ombre – to zdecydowanie nowość, jednak coraz częściej wybierana przez klientki; można również powiedzieć, że jest to tzw. metoda cienia. Pigmentacja brwi ombre opiera się na zastosowaniu barwników w różnych zbliżonych kolorach, dzięki czemu można uzyskać bardzo naturalny efekt. Brwi namalowane tą metodą utrzymują się od kilku miesięcy do 2 lat.

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

Pielęgnacja łuków brwiowych po takim zabiegu dotyczy głównie etapu gojenia się brwi. Przez kilka dni po zabiegu miejsce brwi jest bardzo wrażliwe, zaczerwienione, mogą również pojawić się drobne strupki. W tym czasie warto bardzo delikatnie traktować obszar brwi oraz nawilżać go. Po około 4 tygodniach, gdy ten etap gojenia minie nadal zaleca się regularnie stosować maści nawilżające, aby jak najbardziej zadbać o ten obszar.

Przeczytaj też: http://www.beautypoint.pl/farbowanie-wlosow-przez-mezczyzn/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here