włosy
fot: pixabay.com

Długie włosy były marzenie wielu nastolatków ale także panów w średnim wieku. Dla młodzieży, która jeszcze kilkanaście lat temu wchodziła w dorosłość posiadanie długich włosów było nie tyle modną stylizacją, co bardziej oznaką przynależności do pewnej subkultury.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/fryzury-meskie-dlugie/

Długie włosy moda czy styl bycia 

Długie włosy były buntem, zadziornością, sprzeciwem wobec dorosłych, uporządkowanych i ubranych w garnitury. Długie włosy u mężczyzn wpisywały się idealnie w kulturę wyzwolonych z nakazów społecznych hipisów. Były również jak mówią słowa znanej naszej polskiej piosenki świetnym sposobem na znalezienie dziewczyny, partnerki. 

No właśnie a jaka sytuacja panuje dzisiaj? Czy również długie włosy noszą tylko zbuntowane nastolatki lub panowie, którzy po kilku latach pracy w korporacji postanowili rzucić wszystko, pojechać w Bieszczady i zapuścić długie włosy?

Chyba nie do końca tak jest. Długie włosy u panów w obecnym świecie mniej są już kojarzone z przynależnością do konkretnej grupy. Obecnie są wybierane jako fryzura pasująca do obowiązujących trendów lub po prostu, element wyglądu, który po prostu do nas pasuje.

Długie włosy większe obowiązki

Męskie długie włosy mogą wyglądać naprawdę bardzo dobrze, jeżeli decyzję o ich zapuszczeniu wcześniej dobrze przemyślimy i skonsultujemy z fryzjerem. Fryzjer zapewne będzie miał chłodne i krytyczne spojrzenie na nasze zachcianki modowe.  Doradzi w kwestii stosownej długości a także pielęgnacji. Może być też tak, że stanowczo odradzi nam zapuszczanie długich włosów z racji naszej urody lub też naturalnych predyspozycji. Nie każda facet będzie dobrze wyglądał w długich włosach.

Wszystko musi harmonijnie współgrać z owalem naszej, męskiej twarzy, posturą, gęstością włosów etc. Warto również przed decyzją o tak diametralnej zmianie wyglądu skonsultować się z domownikami, partnerką, rodzicami. Czasem ich racjonalne argumenty lub opinie pozwolą nam podjąć stosowną decyzję. 

Fryzura bardzo dużo świadczy o nas samych. Jeżeli już zdecydujemy się na zapuszczanie włosów należy przede wszystkim pamiętać aby o włosy dbać poprzez ich częste, regularne mycie. Przycinanie końcówek i formowanie kształtu fryzury.  Jeżeli o to zadbamy po pewnym czasie będziemy mogli cieszyć się zupełnie innym wyglądem. Powodzenia.

Przeczytaj też: http://www.kobiecymokiem.pl/jak-nadruki-na-koszulkach-lacza-ludzi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here