Czy hula hop działa na odchudzanie?

Na pewno nie jeden raz przeszło Wam przez myśl, że głodówka będzie dobrym sposobem na utratę zbędnych kilogramów i to w szybkim tempie. Niestety tak się nie dzieje. Owszem, kilkudniowa głodówka jest pomocna przy oczyszczaniu organizmu z toksyn, jednak na dłuższą metę jest bardzo niekorzystna dla organizmu. Głodówka polegająca na piciu jedynie wody lub spożywaniu bardzo małej ilości węglowodanów może doprowadzić nawet do wyniszczenia organizmu. Jest to bardzo niezdrowe, dlatego powinno trwać nie więcej niż trzy dni. Podczas tego czasu należy spożywać duże ilości wody. Jakie ilości, to zależy od wagi, ponieważ na każdy kilogram ciała powinno się spożywać 33 mililitry wody mineralnej. Przykładowo przy wadze 60 kilogramów, należy spożywać 60 x 33 ml = 1980ml wody mineralnej. Oczywiście najlepiej, aby miała ona odpowiednią ilość składników mineralnych. W wodach źródlanych jest to zawsze bardzo niewielka ilość, dlatego należy wybierać wodę mineralną, która posiada powyżej 1000 mg/l. Taką wodę należy spożywać codziennie.
Głodówka nawet jeśli daje efekt odchudzania, to daje go na chwilę, ponieważ później organizm sam zaczyna domagać się jedzenia i potrzebuje go wtedy więcej, aby nadrobić braki w mikroelementach, co może dać wręcz przeciwny efekt do zamierzonego efektu zrzucenia zbędnych kilogramów. Organizm najlepiej wie, ile jest mu potrzebnych mikroelementów do właściwego funkcjonowania, a zbędne kilogramy pojawiają się w wyniku zbyt dużego spożycia węglowodanów i tłuszczów, które dodatkowo przy ograniczonym ruchu, nie są spalane, ale są odkładane w postaci tkanki tłuszczowej.
Aby organizm właściwie funkcjonował, należy dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych, ale również należy zażywać odpowiednią ilość ruchu. Aby skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, należy jednocześnie stosować odpowiednią zbilansowaną dietę, czyli spożywać produkty bogate w witaminy i mikroelementy, ale również należy stosować odpowiednie ćwiczenia. Tylko odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwolą na zmotywowanie organizmu do spalania tkanki tłuszczowej. Nie należy zrażać się ilościami wylewanego potu, ponieważ również poprzez pot także spala się tłuszcz. Ćwiczenia powinny mieć wysoki stopień intensywności i być dobrane do partii ciała, z której chce się spalić zbędną tkankę tłuszczową. W takim przypadku odpowiednie będą ćwiczenia całego ciała, czyli ćwiczenia aerobowe. Jest to najskuteczniejszy rodzaj ćwiczeń przy spalaniu tłuszczu. Osoby, które wykonują takie ćwiczenia, w czasie ich wykonywania odczuwają przyspieszenie oddechu, a także przyspieszenie pracy serca.
Ćwiczenia aerobowe można wykonywać w domu, także mogą one być tanie, ponieważ nie trzeba ich wykonywać na siłowni alni pod okiem trenera. W czasie takiego treningu osoba wykonująca go czuje się swobodnie. Oczywiście nie wolno zapominać, że mięśnie w tym czasie potrzebują odpowiedniej ilości tlenu, dlatego należy pamiętać o ciągłym, głębokim oddychaniu. Takie ćwiczenia nie mogą być zbyt krótki. Powinny trwać około 40 minut, ponieważ dopiero po 30 minutach zaczyna spalać się tłuszcz. Aby zobaczyć pierwsze efekty, należy wziąć pod uwagę to, że u osób, u których tkanka tłuszczowa ma większą grubość, większe efekty wymagają więcej wysiłku i dłuższego czasu, ale bardzo ważna jest systematyczność przy wykonywaniu ćwiczeń. Bez systematyczności może nie być żadnych efektów. Jeśli ktoś nie daje rady lub zwyczajnie nie ma czasu na wykonywanie ćwiczeń codziennie, może robić to co drugi lub co trzeci dzień, gdyż to również pomoże regenerować się poszczególnym mięśniom, ale ważne, aby zachować tę regularność. Najlepszym treningiem, który stymuluje do pracy całe ciało jest bieganie. Osoby, które mają dużą otyłość nie powinny od razu przystępować do ciągłego biegu, ale rozpocząć od marszu lub marszochodu, który musi poprzedzać rozgrzewka. W ten sposób stymulowane są mięśnie bez nadmiernego obciążania stawów. Dopiero przy zmniejszeniu tkanki tłuszczowej można rozpocząć bieganie.
Innym sportem, który bardzo dobrze wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej jest pływanie. Podczas pływania stymulowane są mięśnie, nawet w większym stopniu niż podczas biegania. Woda stawia bardzo duży opór, dlatego aby się w niej poruszać, trzeba zmobilizować wszystkie mięśnie. Dzięki temu bardzo pomaga to przy spalaniu tkanki tłuszczowej, ale również może odmładzać organizm. Ciało dzięki regularnym treningom pływania staje się sprawniejsze. Pływanie poprawia również sprawność oddechową, dzięki czemu chroni przed chorobami układu krwionośnego.
Tak, jak już wcześniej było powiedziane, aby spalić zbędną tkankę tłuszczową, należy łączyć ćwiczenia ze zbilansowaną dietą. Zdarza się, że podczas diety możecie odczuwać napady głodu pomiędzy posiłkami. Jest to zupełnie naturalne, ponieważ organizm przyzwyczaił się do określonej ilości posiłków i ich wielkości, a kiedy zostało mu to odebrana, domaga się więcej. Nie wolno wtedy dopuścić do podjadania pustych węglowodanów, czyli słodyczy, ciast, czy tym bardziej czipsów, które zawierają bardzo dużo tłuszczu. Wtedy cały włożony w odchudzanie wysiłek pójdzie na marne. Należy pomiędzy posiłkami spożywać zdrowe przekąski, którymi mogą być pokrojone w plasterki papryka, marchewka, bądź inne warzywo. Można do tego zrobić sos czosnkowy, który będzie się składał z jogurtu naturalnego (nie posiada on tłuszczu), a także przeciśniętego przez praskę ząbka czosnku oraz odrobiny soli i pieprzu. Można również zjeść banana, jednak nie należy ich zjadać zbyt dużo, ponieważ są w grupie owoców, które są zdrowe, jednak w niewielkiej ilości. Poza tym można skusić się na suszone śliwki, które zawierają dużo błonnika, który usprawnia pracę jelit, co również bardzo pomaga przy spalaniu tłuszczu, ponieważ jelita muszą sprawnie funkcjonować. Orzechy włoskie również są bardzo dobrym pomysłem na przekąskę, gdyż pomagają nasycić głód, ale również są pomocne jeśli chodzi o pracę mózgu i serca. Są również dobre na stres. Wystarczy spożywać trzy orzechy włoskie dziennie, a pomogą one na stres i usprawnią pracę mózgu.
Te wszystkie metody są o wiele lepsze niż jakakolwiek głodówka, która miałaby posłużyć w walce ze zbędnymi kilogramami. Jednym zdaniem, głodówka odchudzanie to nic dobrego, a może przynieść jedynie straty dla organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here