kosmetyki
fot. pexels.com

Wiele osób zacięcie twierdzi, że kosmetyki sprowadzane z zagranicy są lepszej jakości niż te polskie; że w zagranicznych sklepach jest większy wybór i to właśnie po warto sięgać. Nie do końca tak jest. Dowiedz się, jak to jest z polskimi kosmetykami i sama oceń czy warto sięgać właśnie po nie!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/polskie-kosmetyki/

Polskie produkty nie zawsze są polskie

Pamiętaj, że nawet jeśli na opakowaniu masz napis, że dany produkt jest polski, to nie oznacza, że tak właśnie jest. To, co decyduje czy dany produkt jest polski to nie napisanie takiej informacji, ale muszą iść za tym konkretne wskaźniki. Niestety każdy producent może zapisać taką informację na swoim produkcie. Co zatem świadczy o tym, że produkt je polski. Najlepiej byłoby, gdyby był on produkowany w Polsce i wykonany z materiałów polskich, czyli najprościej ujmując, aby każdy element, których wchodzi w skład produktu był wyprodukowany w kraju – od samego produktu, po opakowanie. Oczywiście pojedyncze składniki mogą być sprowadzone z zagranicy, np. superfoods z których ostatnio coraz więcej robi się kosmetyków pielęgnacyjnych. Ważne jednak, aby miejsca, z których są one sprowadzane były rzetelne i wiarygodne.

Czy polskie jest lepsze?

Trudno oceniać czy polskie produkty są lepsze. Jest tutaj zbyt wiele kryteriów, które można wziąć pod uwagę. Natomiast kupowanie produktów z rodzimego kraju, jeśli rzeczywiście są to polskie produkty, jest bardzo korzystne pod kątem ekonomicznym i gospodarki kraju. Otóż Wówczas wspieramy polskich przedsiębiorców, ich biznes, a tym samym gospodarkę kraju, ponieważ finanse zostają w ich obrębie. 

Wiele osób nie lubi kupować polskich produktów, ponieważ są one droższe od tych sprowadzanych z zagranicy. Z jednej strony rzeczywiście kwota polskich produktów może być droższa, ale najczęściej jest to uwarunkowane wysoką jakością. Niestety produkty sprowadzane z zagranicy są bardzo często produkowane w krajach z tanią siłą roboczą, gdzie produkuje się je na skalę globalną, a to wszystko sprawia, że mogą one mieć niższą cenę. Ta jednak bardzo często jest związana z gorszą jakością produktów.

Przeczytaj też: http://www.beautypoint.pl/3-skuteczne-produkty-na-porost-rzes/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here