Jak się odchudzić

Dobra forma i wyrzeźbiony brzuch są to rzeczy, o których mówi się coraz więcej. Mężczyźni nie mają, aż takiego podejścia do diety i treningów, ponieważ dla nich wygląd nie jest, aż tak istotny, jednak jeśli chodzi o płeć piękną to zazwyczaj niestety ale ich podejście do diety jest okrutne. Starają się one zrzucić za wszelką cenę zbędne kilogramy, a nie o to przecież chodzi w odchudzaniu. To musi być coś robione z pasją i z świadomością tego jakie mogą być tego skutki uboczne, jeśli ktoś nie ma takiej świadomości to powinien udać się do specjalisty, czyli do trenera personalnego albo do dietetyczki, którzy pomogą ułożyć dobry plan treningowy i dietę, które będą dostosowane do życia i portfela osoby, która potrzebuje takich rzeczy. Jednak i tak istotnym czynnikiem będzie tutaj przede wszystkim własna świadomość i to, że trening i odchudzanie to nie bieg sprinterski, który trzeba ukończyć jak najszybciej, a raczej maraton, gdzie do celu jest bardzo daleko i biegnie się bardzo długo. Jednak nagroda jaka czeka na mecie jest nie od opisania.

Jakie ćwiczenia na odchudzanie
Warto wiedzieć, jakie ćwiczenia mogą pomóc w odchudzaniu. Tak jak zostało to wspomniane wcześniej, warto udać się do specjalisty, który pokaże jak ćwiczyć, żeby nie zrobić sobie krzywdy, a także pokaże jakie ćwiczenia wykonywać żeby osiągnąć cel jak najszybciej. Jednak nie ma czegoś takiego jak spalanie miejscowe i warto o tym wiedzieć od samego początku, jeśli jakaś dziewczyna myśli, że spali tłuszcz, który znajduje się na brzuchu i będzie dobrze wyglądała to jest w błędzie, ponieważ nie da się spalić opornej tkanki, oczywiście jest tutaj mowa o dziewczynach, które mają tego tłuszczu trochę więcej. Jeśli jest ktoś na skraju wychudzenia i posiada jeszcze oporną tkankę tłuszczową na brzuchu to oczywiście spali ją na samym końcu. Dzieje się tak, ponieważ nasz organizm jest tak przystosowany, że ma miejsca, z którego spalanie tłuszczu będzie dłuższe. Dlatego są różne dziewczyny i czasami mają one grube uda, a czasami brzuch. Jednak nie warto się porównywać do innych i dlatego warto udać się do specjalisty, który poradzi co jest najlepsze, a nie od razu patrzeć na inne kobiety, które wstawiają swoje zdjęcia na media społecznościowe, bo każdy jest inny i potrzebne jest tutaj indywidualne podejście, jednak wracając do tematu warto wspomnieć jakie ćwiczenia będą najlepsze na odchudzanie.
1. Interwały
Jest to według ekspertów najlepszy sposób na spalanie tłuszczu. Jest to rodzaj ćwiczenia, gdzie wykonuje się ćwiczenie z krótką pauzą, a następnie to samo albo inne ćwiczenie. Wszystko powtarza się zazwyczaj aż mięśnie odmówią posłuszeństwa. Jest to bardzo znana metoda, jednak została ona trochę zapomniana. Badania naukowe jednak co jakiś czas o niej przypominają, ponieważ dzięki niej można naprawdę spalić tłuszcz, a nie tylko mięśnie, które zazwyczaj są palone podczas złej redukcji.
2. Cardio
Jest to rodzaj ćwiczenia, przy którym również pali się tkankę mięśniową jednak polega on na czym innym. Jest to rodzaj ćwiczenia, gdzie przede wszystkim chodzi o długość wykonywania danego ćwiczenia. Jest ono wykonywane zazwyczaj z tętnem spacerowym i przez na przykład 1 godzinę. Pozwala to podnieść wysiłek fizyczny, a co za tym idzie kalorie, które pali się w ciągu dnia. To wszystko prowadzi do jednego, czyli palenia tkanki tłuszczowej, której nikt nie lubi mieć za dużo na swoim ciele.

Te dwa elementy prowadzą do ważnej rzeczy. Przede wszystkim chodzi o kalorie, które dostarczane są do organizmu. Jeśli są one dostarczane w nadwyżce to niestety ale osoba, która przyjmuje ich za dużo będzie tyła. Jeśli jednak ich ilość będzie obniżona to wtedy można spodziewać się spadku wagi. Wszystko proste i logiczne, jednak jak do tego dojść ile czego się je, a ile powinno się tego jeść żeby chudnąć. W internecie można znaleźć naprawdę sporo wzorów i kalkulatorów, które pozwolą na sprawdzenie jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne danej osoby. Jest to zależne od danej wagi, a także celu i innych danych, które będzie trzeba uzupełnić w danym kalkulatorze. Jednak po wypełnieniu jego będzie można zobaczyć jaką wartość kalorii powinno się przyjmować do tego żeby waga została utrzymywana. Od podanej wartości będzie trzeba odjąć około 200-300 kcal w zależności tego ile zaleci dietetyk, jeśli kogoś nie stać to oczywiście może taka osoba sama spróbować to zrobić, a następnie pobrać na komputer albo na telefon aplikacje, która pomoże w liczeniu kalorii. Takich aplikacji także jest bardzo dużo i są one naprawdę rozbudowane. Będzie trzeba po prostu wklepywać co się je danego dnia, tak żeby wszystko było spisane a aplikacja sama wyliczy ile się je kalorii. Jednak dla osób trenujących nie tylko kalorie są ważne ale także białko, węglowodany, a także tłuszcze i nie ma co się obawiać, że od jedzenia tłuszczy się tyje bo jest to tylko zbieg okoliczności co do nazw tego co się je i tego co się posiada w organizmie. Następnie jeśli wszystko jest wyliczane to warto sprawdzać wagą czy wszystko idzie w dobrym kierunku. Warto nie robić tego za często tylko raz na tydzień albo na dwa i patrzeć czy waga spada w dół. Jest to recepta dla osób, które nie ćwiczą. Jednak jeśli ktoś ćwiczy to nie powinien się ważyć, ponieważ może zastępować tłuszcz mięśniami i tak zazwyczaj bywa w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią. Dla takich osób zamiast wagi najlepszym wyznacznikiem tego czy wszystko idzie w dobrym kierunku będą pomiary własnego ciała. Warto je robić tak samo jak się ważyć czyli raz na tydzień albo dwa. Jeśli waga jest taka sama albo lekko się podniosła, a pomiary spadły to wszystko idzie w dobrym kierunku. Warto o tym wiedzieć, ponieważ 1kg tłuszczu ma większą objętość od 1kg masy mięśniowej, a co za tym idzie osoba, która ma same mięśnie może wyglądać bardzo szczupło i ważyć tyle samo co osoba, która ma sam tłuszcz i tak bardzo często bywa w przypadku osób, które nie znają się ani na dietetyce ani na ćwiczeniu i mają wyidealizowany obraz panny z mediów społecznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here