trądzik

Trądzik różowaty najczęściej pojawia się u osób, wieku dojrzałym które posiadają skórę ze skłonności łojotokowym kropkę objawami takiego schorzenia jest zaczerwienienie, rumień, krostki, a także pieczenie i świąd. Dlatego należy zaliczyć przyczyny zaburzeń hormonalnych, zaburzenia naczyniowo-ruchowe, geny czy promieniowanie UV. W jaki sposób dbać o skórę z trądzikiem? Jak go leczyć? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/jak-walczyc-z-tradzikiem-rozowatym/ 

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym 

Przede wszystkim musimy używać kosmetyków łagodnych, które nie posiadają w swoim składzie barwników i konserwantów oraz substancji zapachowych. Tak jak kosmetyki powinny działać łagodząco oraz wzmocnić kruche naczynia włosowate. Skórę powinniśmy oczyszczać delikatny mleczkiem lub płynem micelarnym. Zdecydowanie Powinniśmy unikać gorących kąpieli, sauny, a także chronić skórę przed promieniowaniem UV. Osobom, które posiadają trądzik różowaty nie sprzyjają gwałtowne zmiany temperatury,, alkohol, ostre przyprawy, gorące napoje czy nadmierny stres i przebywanie w suchych pomieszczeniach. 

W jaki sposób leczyć skórę z trądzikiem różowatym? 

W leczeniu stosowane są antybiotyki teracyklinowe, oraz makrolidy i izotretynoina. Zmiany trądzikowe mogą być leczone również kwasem azelainowym, nadtlenkiem benzoilu, erytromycyną, a także klindamycyną. Leczenie tego typu powinno przynieść efekty, i jednak nie zwalczy ono choroby. Jednak zastosowanie go zmniejsza objawy oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian trądzikowych. 

Leczenie trądziku metodą laserową 

Dobre efekty Może zapewnić nam zabieg laserowy, który wykonywany jest laserem frakcyjnym CO2. Sprawdzi się w przypadku występowania przerosłych w postaci trądziku. Jego działanie polega na punktowym odprawieniu tkanek, co prowadzi do szybkiej regeneracji skóry. Poprawia on również golenie blizny, przebarwienia oraz uszkodzenia spowodowane przez promieniowanie słoneczne. Kolejna metodą jest leczenie przy pomocy światła IPL. Taka metoda polega na naświetlaniu obszarów, na których występuje trądzik. Zabiegi te Wykonywane są w seriach, a ich stosowanie przynosi widoczne rezultaty. 

Zobacz też: http://www.leczsiezdrowo.pl/czym-jest-elastycznosc-psychiczna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here