Dobre buty do fitnessu, czyli jakie

Co tak właściwie oznacza to słowo ? Fitness to dobre samopoczucie, na które składa się zdrowe odżywianie, prawidłowy odpoczynek o aktywność fizyczna. W skrócie, oznacza ono ogół rzeczy, jak „być w formie”. Obecnie ćwiczenia fitness są współcześnie bardzo modne – ćwiczą zarówno kobiety jak i mężczyźni, na grupowych zajęciach w siłowni pod okiem wykwalifikowanego instruktora czy samodzielnie „przed tv” w domu. W internecie aż roi się od zdjęć gwiazd w markowych strojach do fitnessu, trzymających hantle czy ćwiczących na piłce gimnastycznej.

Pewnie zastanawiasz się, czy te wszystkie markowe ubrania to tylko kwestia stylizacji? częściowo, pewnie tak, ale nie do końca … Oryginalne i dobrej jakości ubrania są bardzo ważnym elementem ćwiczeń, i jak przekonasz się w dalszej części artykułu, nie tylko pod względem wizualnym.

Po pierwsze – odpowiednie obuwie

Właśnie rozpoczynasz swoja przygodę z fitnessem? a może już ćwiczysz, ale czujesz że coś jest nie tak? Wybór odpowiedniego stroju rozpocznij od dobrania odpowiednich butów. Buty fitness są niezwykle ważnym elementem podczas wykonywania każdego z ćwiczeń. Dzięki nim nie tylko poczujesz się komfortowo i wygodnie, ale również unikniesz różnego rodzaju kontuzji, co nawet przy najprostszych ćwiczeniach” jest bardzo prawdopodobne. Czy wystarczy po prostu wejść do sklepu i wziąć”pierwsze lepsze” buty z półki? Niestety w rzeczywistości to się nie sprawdza. Buty fitness powinny mieć odpowiednie cechy, aby prawidłowo spełniały swoją funkcję. A zatem, jakie powinny być?

Stabilizacja

Materiały, z których wykonane są buty do fitnessu powinny być lekkie i przewiewne. Jednak jednocześnie, powinny one zapewniać odpowiednią stabilizację dla ich posiadacza. Zajęcia te wymagają również ćwiczeń przy użyciu przeróżnych obciążeń, a dobre, stabilne buty zapewnią komfort i zapobiegną kontuzji np. kolan. Otworzyłeś stronę i przeglądasz oferty? Swój wybór rozpocznij od znalezienia odpowiedniej podeszwy – powinna być ona przyczepna i dopasowana do podłoża, na którym będziesz ćwiczył – czy to na siłowni, w domu, czy w parku.

Amortyzacja

Wybrałeś już kilka modeli, które Cię zainteresowały? Jeśli tak, to czas abyś sprawdził czy mają one odpowiednią amortyzację. Dobrej jakości buty fitness powinny posiadać wbudowaną poduszkę powietrzną lub żelową. Dzięki temu mikrowstrząsy, na które będą narażone Twoje stawy podczas ćwiczeń, zostaną zniwelowane.

Cena

Oczywiście dla każdego bardzo istotna jest również cena takiego obuwia. Zastanawiasz się, czy warto ponieść taki koszt? Nawet jeśli ćwiczysz sporadycznie, lepiej zainwestować w dobre obuwie. Jeśli ceny są zbyt wysokie, skorzystaj z rozwiązania jakie daje np. portal Pricelesso. Co może być zaskoczeniem, na portalu istnieje możliwość negocjowania ceny. Jeżeli oferta nie jest dla Ciebie wystarczająco atrakcyjna, możesz przedstawić ogłoszeniodawcy swoją propozycję.

Pomimo starań, nie udało Ci się znaleźć idealnych butów dla siebie? Pozostaw ogłoszenie „kupię”, a zrobimy wszystko aby sprostać Twoim oczekiwaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here