autoklawy

Współczesne normy zachowywania bezpieczeństwa sięgają najwyższych standardów. Aby spełnić wszelkie wytyczne sanitarno-higieniczne warto uzbroić się w najwyższej jakości sprzęt do sterylizacji medycznej. Obecnie wykorzystywane są one w renomowanych placówkach medycznych, kosmetologicznych, dentystycznych i miejscach powiązanych ze zdrowiem. Największe bezpieczeństwo można uzyskać dzięki poprawnie przeprowadzonej sterylizacji w autoklawie parowo-elektycznym oraz utrzymywaniu ogólnej sterylności pomieszczeń w których świadczone są usługi.

Promowanie ochrony zdrowia

Zapewnienie sterylności jest obecnie kwestią priorytetową. Coraz chętniej również zakupywane są autoklawy typu B – czyli te o najwyższej skuteczności działania. Jak wygląda owy proces sterylizacji narzędzi? A mianowicie w pierwszej kolejności są one poddawane dezynfekcji i dokładnemu czyszczeniu. Można w tym celu wykorzystać specjalistyczny płyn, przykładowo w myjce ultradźwiękowej.

Narzędzia po dokładnym myciu są ponownie dezynfekowane i po osuszeniu pakowane w profesjonalne pakiety papierowo-foliowe. W taki sposób można otrzymać odpowiednio przygotowane narzędzia do końcowej sterylizacji. Przed zaklejeniem pakietów papierowo-foliowych, należy do ich środka włożyć pasek kontrolny przebiegu procesu sterylizacji. Wówczas można na bieżąco obserwować, czy dany proces przebiega w sposób prawidłowy.

Na zaufanie należy zapracować

W każdym renomowanym gabinecie kosmetologii i medycyny estetycznej narzędzia wielokrotnego użytku powinny być każdorazowo sterylizowane. Jest to podstawowa zasada, podczas promowania ochrony zdrowia i stosowania się do niej. Autoklawy są urządzeniami prostymi w obsłudze i stają się ikoną usług najwyższych standardów oraz pełnego bezpieczeństwa. Chcąc zostać obdarowanym zaufaniem przez klientów, należy im na to pozwolić poprzez swoje czyny.

Specyfika działania autoklawów medycznych

W normalnych warunkach nie jest możliwe podniesienie temperatury wrzenia wody ponad jej normę. W 100°C woda zaczyna parować, co nie jest wskazane podczas sterylizacji w autoklawie. Warto więc zastanowić się jakie procesy muszą zaistnieć, aby do sterylizacji mogło skutecznie dojść. Sterylizacja gorącą parą wodą, sugeruje iż woda powinna jak najdłużej pozostać w stanie ciekłym. Podczas osiągnięcia temperatury wrzenia, para wodna w urządzeniu (w formie gazowej) wytwarza wysokie ciśnienie. Z tego też względu proces wrzenia pozostaje zatrzymany, a a woda pozostaje w stanie ciekłym i ogrzewa się powyżej temperatury 100°C.

Wybór najlepszego autoklawu

Możliwe jest wyszczególnienie urządzeń pionowych oraz poziomych. Generalnie autoklawy poziome mogą osiągnąć stan przeciwciśnienia. Wówczas możliwa jest sterylizacja bardzo głęboka, bez uszkodzenia narzędzi i opakowań w których się one znajdują. Wedle ilości wykonywanych zabiegów i wykorzystywanych do tego narzędzi, możliwy jest indywidualny wybór wielkości autoklawu. W większych klinikach, bardziej opłacalne będą dużej pojemności urządzenia, gdzie wiele narzędzi pomieści się przy jednym koszcie sterylizacji.

Poszczególne urządzenia różnią się od siebie również opcjami możliwymi do wyboru. Cena końcowa kształtuje się od ilości możliwych opcji i udogodnień. Przykładowo autoklawy automatyczne są dużo droższe od tych, które należy ustawiać ręcznie. Z tego też względu, iż urządzenie samo się ustawia, a użytkownik jedynie wkłada do jego wnętrza sprzęt. Dlatego każdy ma możliwość wyboru najbardziej odpowiedniej opcji dla siebie.

Efekty najwyższej rangi

Autoklaw poddaje narzędzia procesowi sterylizacji dzięki czemu niszczone są wszelkie bakterie i wirusy zarówno w formie wegetatywnej jak i tej przetrwalnikowej. Patogeny z reguły niszczone są już w temperaturze od 126-135°C. Sterylność w nowoczesnych gabinetach jest podstawą funkcjonowania – zarówno z szacunku do siebie jak i do klienta. Każdy kosmetolog/lekarz powinien promować zdrowie, również przez swoje czyny. Obecnie autoklaw jest obowiązkowym wyposażeniem profesjonalnych gabinetów. (Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here