trening siłowy w domu

Regularne treningi to najlepszy prezent, jaki możesz podarować swojemu ciału. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie, wysmuklają sylwetkę, poprawiają samopoczucie i pozytywnie wpływają na pracę całego organizmu. Jednak wciąż nie możesz się zmotywować, by regularnie ćwiczyć? Wytłumaczeń zawsze jest cała masa, na przykład siłownia jest za daleko, a wycieczki rowerowe są niedostępne w zimie. A co powiesz na trening siłowy w domu? Dzisiaj przedstawiamy szereg argumentów za tym, że jest to świetne rozwiązanie!

Czas skończyć z wymówkami! Ćwiczyć trzeba – nieważne, jaką dyscyplinę wybierzesz, sport wpłynie pozytywnie na Twój umysł oraz ciało. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie – to wcale nie takie trudne, skoro mamy do wyboru tak wiele opcji. Warto wybierać też trening siłowy w domu lub na siłowni. Wzmacnianie mięśni jest bardzo istotne na drodze do smukłej, wysportowanej sylwetki. Ćwiczeń jest cała masa, więc z łatwością znajdziesz te, które będą sprawiały Ci przyjemność. I co najlepsze: wiele z nich możesz wykonać w domu, i to bez dodatkowego obciążenia! Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Dziś przedstawiamy tylko kilka z nich.

1. Darmowy trening siłowy w domu  

Przede wszystkim trening siłowy w domu dla pań i panów może oznaczać zero kosztów, tym bardziej jeżeli zdecydujemy się na trening siłowy bez sprzętu. Nie będą potrzebne Ci żadne akcesoria, by ćwiczenia okazały się efektywne. To stereotyp, że trening siłowy można z powodzeniem wykonać tylko i wyłącznie na siłowni. Nic bardziej mylnego. Oczywiście ćwiczenia w tego typu miejscach są świetnym rozwiązaniem, ale nie da się ukryć, że karnet często kosztuje sporo. Tymczasem trening siłowy w domu bez sprzętu jest całkowicie darmowy.

trening dom

2. Ćwiczenia na rzeźbę… bez dojazdu

Cena karnetu na siłownię to jedno, a przecież na trening trzeba jeszcze dojechać. To także rodzi koszty, ale przede wszystkim zabiera czas. Dojazd, przebranie się, potem prysznic i znowu przebranie się, powrót do domu… Trening trwa godzinę, a finalnie cała wyprawa zajmuje Ci 3. Pomyśl, ile mógłbyś/mogłabyś w tym czasie zrobić, będąc w domu i nie rezygnując z treningu. Ćwiczenia w domu bez sprzętu czy ze sprzętem oszczędzają masę czasu. Nie trzeba nigdzie wychodzić ani dojeżdżać. Szybkie przebranie się w wygodne ubrania i mamy to!

3. Ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała – nikt nie patrzy!

Wiele osób nie chodzi na siłownię, ponieważ… wstydzi się swojego ciała i tego, jak wygląda podczas treningu. Takie podejście nie jest dobre – warto odłączyć się od ciągłego myślenia o własnym wyglądzie. Powinieneś/powinnaś dbać o ciało, ale nie tylko po to, by pięknie się prezentować, ale po to, by było zdrowe i pozwalało Ci szczęśliwie żyć. Ćwiczymy dla siebie i nikt nie powinien zwracać uwagi na to, jak wyglądamy podczas ciężkiego treningu. Trzeba jednak przyznać, że w domu, u siebie, każdy czuje się swobodnie. A to może oznaczać, że ćwiczenia okażą się bardziej efektywne i przyjemniejsze. Nie każdy lubi atmosferę panującą na siłowni.

4. Trening bez przyrządów – bezpieczna opcja

Nie przepadasz za siłownią, gdyż… obawiasz się, że coś Ci się na niej stanie? Faktycznie, ćwiczenia z obciążeniem mogą być ryzykowne, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają tę przygodę. Ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała są o wiele bezpieczniejsze – możemy je wykonywać bez obaw, oczywiście pilnując prostej postawy, oddechu i odpowiedniego napięcia mięśni brzucha.

trening w domu

5. Trening siłowy w każdej chwili – dla zabieganych!

Nie masz czasu na trening? Dom, dzieci, praca, dodatkowe studia… Rzeczywiście przy takim trybie życia bardzo trudno wygospodarować czas na ćwiczenia. I tutaj znowu rozwiązaniem może okazać się trening siłowy w domu. Możesz go wykonać w każdej chwili, nawet jeśli danego dnia udało Ci się wygospodarować tylko 20 minut. Zawsze to lepsze niż nic – w podążaniu za idealną sylwetką i dobrym zdrowiem pomoże regularność, a nie morderczy, ale rzadki trening.

6. Dobry przykład dla bliskich

Jeżeli zaczniesz regularnie ćwiczyć w domu, to na pewno dasz dobry przykład swojej rodzinie – dzieciom, drugiej połówce, rodzicom. Czyjeś czyny mogą okazać się najlepszą motywacją. Wówczas bliskie Ci osoby same dostrzegą, że się da! Trzeba jednak trochę zaangażowania, samozaparcia i czasu. Może się okazać, że zmotywujesz do wspólnych ćwiczeń całą rodzinę. Świetnie! Wzajemna motywacja zawsze na plus!

7. Różnorodne warianty ćwiczeń w domu

Przy okazji ćwiczeń w domu warto korzystać z ogólnodostępnych źródeł wiedzy. Filmiki na YouTube czy poradniki na stronach tematycznych to świetnej jakości content, który pomoże Ci zaplanować trening. Wiele osób ma ulubionych trenerów, niektórzy natrafili od razu na “swoich”, a niektórzy potrzebowali więcej czasu na poszukiwania. Na pewno się uda – treningów w formie wideo jest cała masa. To super wiadomość, bo nie dość, że każdy znajdzie coś dla siebie, to jeszcze nie będzie nudy!

To jak? Zaczynasz trening siłowy w domu? Niezależnie, czy będziesz ćwiczyć z obciążeniem, czy nie, warto sięgnąć po wygodne i atrakcyjne ubrania do ćwiczeń. Dobra jakość, przystępna cena i szeroki wybór – wszystko to znajdziesz na fitanu.com.

Źródło zdjęć: shutterstock.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here