Czy telewizor do oglądania sportu nadaje się również do gier

Wśród miłośników sportu znajdziemy również wielu fanów gamingu. Wybierając telewizor do oglądania sportu warto więc postawić na model, który sprawdzi się jednocześnie do gier na konsoli czy PC. Nie wystarczy, że będzie to duży telewizor. Najbardziej istotne prócz rozdzielczości będą technologie upłynniające obraz. Sprawdźmy, jakie modele znajdziemy w ofercie marki Samsung i jakie funkcje oferują one dla graczy.

Oglądanie sportu na dużym telewizorze – emocje na wielką skalę

Duży telewizor gwarantuje przede wszystkim wielkie emocje – i dotyczy to zarówno sportu, jak i gier. Na większym ekranie możemy dostrzec więcej drobnych szczegółów, które tworzą całe widowisko. Duża przekątna telewizora sprawia, że ekran wypełnia nasze pole widzenia, wpływając na bardziej realistyczne wrażenie przestrzeni na ekranie. Możemy więc poczuć się tak, jakbyśmy byli częścią sportowej imprezy czy – w przypadku gier – głównym bohaterem rozgrywki.

Oglądanie sportu na dużym telewizorze pozwala nam wczuć się w atmosferę stadionową, z kolei granie na wielkim ekranie zapewnia niemal kinowe, immersyjne doświadczenie. Jednocześnie duży ekran pozwala nam zauważyć i wychwycić detale, które mogą mieć wpływ na przebieg gry.

Warto jednak pamiętać, że duży rozmiar telewizora wymaga odpowiedniej rozdzielczości – minimum 4K. Dzięki temu widziane przez nas detale będą ostrzejsze.

Telewizor do oglądania sportu i gier – wysoka częstotliwość to gwarancja płynnego obrazu

Sport i gry mają dużo wspólnego. Przede wszystkim chodzi o dynamikę obrazu – zwłaszcza, gdy mowa o grach e-sportowych. W końcu prawdziwe wyścigi samochodowe, jak i te w wirtualnym świecie, wyglądają bardzo podobnie – szybkie auta, dynamiczne akcje, zawrotne prędkości. Aby zaoferować nam płynny obraz, bez efektu ghostingu, telewizor do oglądania sportu i grania powinien mieć wysoką częstotliwość odświeżania ekranu. Jeśli inwestujemy w nowy telewizor, warto wybrać taki z odświeżaniem minimum 120Hz, choć w przypadku gier jeszcze lepiej sprawdzi się częstotliwość do 144Hz.

Duży telewizor do oglądania sportu – jakie funkcje dla graczy może oferować?

Niezależnie od tego, czy wybieramy telewizor 85 cali, czy mniejszy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dodatkowe technologie, które mogą ulepszyć nasze doświadczenia z gry. Spójrzmy na telewizor 75 cali Q77D marki Samsung. Wyposażony jest w Upłynniacz Ruchu 120 Hz, który ulepsza treści do rozdzielczości do 4K i częstotliwości 120Hz*, oferując również obsługę gier FreeSync Premium Pro i VRR do 4K 120Hz. Poza ten telewizor do oglądania sportu został wyposażony również w Panel dla Gracza 3.0, dzięki któremu w łatwy sposób możemy sterować ustawieniami gier. Ten telewizor wspierany jest także przez HDMI 2.1.

Dobrym wyborem może być również 77” OLED S95D. Matryca OLED jest najbardziej polecana dla graczy z powodu szybkiego czasu reakcji i niesamowicie głębokiej czerni oraz żywych kolorów. Model ten posiada też Upłynniacz Ruchu Pro 144 Hz, FreeSync Premium Pro oraz Automatyczny Tryb Gry AI, który rozpoznaje rodzaj gry, a następnie automatycznie dostosowuje jej ustawienia.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* Jakość 4K 120 Hz jest dostępna wyłącznie w przypadku treści podłączonych do komputera. Wymaga określonej karty graficznej obsługującej rozdzielczość 4K przy 120Hz na komputerze, a wydajność może się różnić w zależności od posiadanej karty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here