Suplementy dla aktywnych fizycznie – jak dostarczyć organizmowi niezbędne substancje?

0
918

Lubisz wyciskać z siebie siódme poty na siłowni? W takim razie najwyższy czas zainteresować się suplementami diety. Produkty bogate w składniki odżywcze nie zastąpią oczywiście zdrowego stylu życia, ale mogą zapobiec groźnym niedoborom i przyczynić się do szybszych efektów treningu. Sprawdź, jakie specyfiki zadbają o prawidłowy poziom niezbędnych substancji w organizmie.

Białka – bez nich nie zbudujesz mięśni

Osoby marzące o muskularnej sylwetce nie bez powodu często sięgają po kurczaka, jogurt i ryż. Wszystkie te produkty są cennym źródłem białka, które jest podstawowym składnikiem budulcowym ciała. Trudno zatem zauważyć przyrost mięśni, jeśli w diecie nie pojawi się odpowiednia ilość białka. W przypadku intensywnych treningów w pokryciu dziennego zapotrzebowania mogą pomóc suplementy diety.

Zabieganym fanom sportu mogą przydać się batony proteinowe, które szybko zaspokoją głód i dostarczą organizmowi całkiem niezłą dawkę białka i węglowodanów. W przypadku osób odchudzających się lepiej sprawdzą się napoje proteinowe o niskiej zawartości tłuszczów i węglowodanów. Ponadto warto regularnie przyjmować preparaty z aminokwasami, które są budulcem białek. Sportowcy często sięgają także po popularne odżywki białkowe.

Węglowodany – podstawowe źródło energii

Do przeprowadzenia intensywnego treningu niezbędna jest duża ilość energii. Organizm do wytworzenia jej potrzebuje węglowodanów, które są uważane za najważniejszy składnik diety sportowca. Wysoki poziom zapotrzebowania energetycznego może wymagać pomocy suplementów, które mogą być uzupełnieniem zdrowej diety. Niedoborów węglowodanów może być przyczyną uczucia zmęczenia i spadku wydolności.

Ponadto niedostateczna ilość węglowodanów może sprawić, że organizm do wytworzenia energii zacznie używać białek, czyli składnika budulcowego mięśni. Dzienna dawka węglowodanów powinna zależeć od intensywności wysiłku, dyscypliny sportowej, założonych celów i przyjętego planu treningowego. W ofercie sklepu Inkospor można wybierać m.in. spomiędzy batonów, napojów i żelów energetycznych.

Minerały i witaminy – dla prawidłowego funkcjonowania organizmu

Wraz z potem człowiek traci nie tylko wodę, ale także cenne minerały. Nieuzupełnienie tych składników po treningu może doprowadzić do niedoborów, a te z kolei do obniżki formy spowodowanej zmęczeniem lub nawet do wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości chorobowych. Sportowcy mają zwiększone zapotrzebowanie na elektrolity, czyli wapń, magnez, potas i sód, a to właśnie te składniki są wydalane wraz z potem.

Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w napoje z minerałami i witaminami ze sklepu Inkospor i sięgnąć po nie po intensywnym treningu. W ten sposób nie tylko uniknie się odwodnienia, ale także zadba się o równowagę mineralno-witaminową. Należy pamiętać, że te składniki pełnią wiele innych funkcji w organizmie. Ich niedobór może mieć zatem poważne konsekwencje zdrowotne i znacząco obniżyć jakość życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here