włosy
fot: pixabay.com

Dużym problem dla wielu kobiet nie tylko w starszym wieku jest pojawiająca się łamliwość włosów i ich ogólne osłabienie. W pewnych okresach włosy są szczególnie mała odporne, co powoduje ich wypadanie.

Zobacz też: http://trzypion.pl/witamina-c-i-zelazo-na-wlosy/

Na taki stan rzeczy może mieć wpływ wiele czynników. Zaczynając od tych, które są od nas bezpośrednio niezależne, takie jak pogarszają się ciągle jakoś powietrza i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia zwarte w atmosferze. Kończąc na przedłużających się sytuacjach stresowych w naszym życiu osobistym.  Stare powiedzenie mówi, że z nerwów można wyrwać sobie wszytkie włosy z głowy ma w sobie wiele prawdy. Nie chodzi tu o siłę z jaką te włosy sami możemy sobie wyrwać, a o ich stopień osłabienia. Silny stres połączony bardzo często ze złą dieta lub też niedożywieniem powodują wiele schorzeń całego organizmu. Czynniki te odbiją się również bezpośrednio w widoczny sposób na jakość naszych paznokci i włosów.

W jaki sposób uzupełnić witaminę C i żelazo aby zahamować proces wypadania włosów?

Kurację wzmacniającą włosy warto rozpocząć od uzupełnienia witaminy C.  Witamina C w znaczny sposób poprawia krążenie  w skórze głowy. Witamina C działa również jako silny, przeciwutleniacz.  Dostarczenie odpowiedniej dawki witaminy C wpłynie przede wszystkim na wzmocnienie cebulek włosów, wpływa również na produkcję białek- keratyny. Wspominana keratyna jest bardzo istotnym czynnikiem budującym strukturę włosa.

Witaminę C najlepiej uzupełnić w sposób naturalny poprzez zwiększenie spożycia dziennej dawki warzyw i owoców.  Szczególnie bogate w ten składnik są: owoce cytrusowe- nie tylko cytryna, jagody, maliny, czarne porzeczki również skutecznie uzupełnią braki witaminy C. Warto również włączyć  w naszą codzienną dietę kiszoną kapustę, paprykę, pietruszkę i jarmuż. Warzywa te najlepiej spożywać w surowej, nieprzetworzonej chemicznie postaci.  Można je ze sobą łączyć lub stosować jako dodatki do lubianych przez nas potraw.

Kolejnym ważnym składnikiem – budulcem włosów jest żelazo. 

Żelazo znajdziemy w szczególności w czerwonym mięsi , wątróbce a także we wszelkiego rodzaju warzywach strączkowych takich jak: groch czy fasola, cieciorka. Warto również zaopatrzyć się w nasiona dyni, i sezam. Może je przegryzać w pracy, lub też podczas wypoczynku. Nasiona te poprawią kondycję naszych włosów jak również odciągną naszą uwagę od niezdrowych przekąsek.

Przeczytaj też: http://www.beautypoint.pl/badanie-urologiczne-u-mezczyzn/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here