witamina c
fot. Pixabay.com

W ostatnich latach możemy zaobserwować chęć powrotu do natury. Staramy się żyć zdrowiej, pojawia się moda na naturalne kosmetyki i mniej przetworzone produkty. Chcemy świadomie komponować nasze posiłki by zawierały jak najwięcej zdrowych produktów. Dokładnie tak samo powinno być z suplementacją witaminy C.

 

Czy każda witamina C jest dokładnie taka sama?

Przeczytaj też:http://www.manukazdrowie.pl/naturalna-witamina-c/

 

Często nieświadomie wybieramy suplementy zawierające syntetyczną witaminę C. Wiele z nas po prostu ufa zapewnieniom producenta. W tym przypadku również warto postawić na naturę. Przed zakupem przeczytajmy skład, poprośmy o radę lekarza lub farmaceutę ponieważ w innym przypadku zażywanie tego specyfiku jest bezcelowe. Starajmy się dostarczać sporą dawkę witamin wraz z pożywieniem i dodatkowo stosujmy tylko dobrej jakości produkty. Organizm odwdzięczy się nam piękną skórą, wzmocnioną odpornością oraz lepszym samopoczuciem.

 

Kiedy warto stosować witaminę C?

 

Praktycznie zawsze, jeśli badania wykażą jej niedobory. Dodatkowo, w momencie uczucia przemęczenia mimo odpowiedniej ilości snu również warto wziąć to pod uwagę. Podobnie sprawa wygląda z pojawiającymi się siniakami. Gdy po raz kolejny zastanawiasz się, kiedy w ogóle mógł powstać ponieważ nie przypominasz sobie mocniejszego uderzenia w dane miejsce na ciele, z dużym prawdopodobieństwem cierpisz na niedobór tejże witaminy. Również bóle mięśni i stawów a także krwawienie z dziąseł może wskazywać na konieczność dodatkowej suplementacji witaminy C. Pamiętajmy jednak by wybrać suplement zawierający witaminę pochodzenia naturalnego dla lepszej skuteczności.

 

Przeczytaj też: http://www.beautypoint.pl/suplementuj-madrze/

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here