Spodenki do biegania – 5 cech, na które trzeba zwrócić uwagę!

0
730

Nie jest tajemnicą, że na nasz komfort w czasie aktywności fizycznej wpływa przede wszystkim odzież sportowa. W przypadku biegania znaczenie ma nie tylko odpowiednio dopasowana koszulka biegowa oraz buty, ale także spodenki do biegania. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, tak, aby bieganie w nich było przyjemne i wygodne? Oto 5 istotnych kwestii, które trzeba rozważyć!

1. Krój spodenek do biegania

Na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju modeli spodenek biegowych, które różnią się od siebie przede wszystkim swoim krojem. W ten sposób mamy do wyboru spodenki do biegania obcisłe oraz luźne, czyli szorty biegowe. To jednak nie wszystko! Oprócz tego możemy znaleźć także spodenki biegowe 2w1, które są połączeniem spodenek obcisłych oraz luźnych. Wybór konkretnego modelu spodenek powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Jednak najbardziej komfortowe i wygodne są spodenki biegowe obcisłe. Zaletą szortów do biegania jest ich wyposażenie w nieco większe kieszenie oraz niewyróżniający się zbytnio krój.

2. Spodenki do biegania – jaka budowa?

Bieganie nie jest aktywnością, którą można realizować wygodnie w towarzystwie dodatkowych akcesoriów, takich jak plecaki czy nawet nerki sportowe. Im mniej mamy na sobie elementów odzieży, tym lepiej się nam biegnie. Jeśli nie chcemy dodatkowego obciążenia, a musimy zabrać ze sobą klucze czy inne drobiazgi, to warto wybrać spodenki do biegania wyposażone w kieszenie. Co ważne, takie kieszenie posiadają zarówno szorty do biegania, jak i obcisłe spodenki biegowe.

3. Rodzaj tkaniny

Krój spodenek do biegania

Materiał, z jakiego zrobiona jest odzież sportowa to jedna z najważniejszych kwestii, która wpływa na komfort jej noszenia. I nie inaczej jest w przypadku spodenek do biegania. To właśnie za sprawą nowoczesnych tkanin stosowanych w ubraniach sportowych możemy uzyskać świetne właściwości, takie jak szybkie odprowadzanie wilgoci, odpowiednią wentylację oraz lekkość. Do tkanin, które odznaczają się świetnymi parametrami w tym zakresie, należą przede wszystkim poliester, polyamid, elastan i spandex.

4. Rodzaj szwów

Ubrania sportowe mają za zadanie zapewnić nam jak największy komfort w trakcie naszej aktywności. W tym celu producenci próbują zoptymalizować odzież pod kątem ograniczenia możliwości powstania podrażnień, o które o wiele łatwiej w czasie ćwiczeń fizycznych. Do skutecznych rozwiązań należy zastosowanie płaskich szwów, gdzie wyeliminowane zostaje charakterystyczne dla tradycyjnych szwów zgrubienie, które wcześniej było powodem dyskomfortu w czasie uprawiania sportów, a często prowadziło do bolesnych otarć.

5. Odpowiedni rozmiar

Prawidłowo dopasowany rozmiar ubrania jest czymś, zdawać by się mogło oczywistym, jednak w przypadku spodenek do biegania trzeba naprawdę się do tego przyłożyć. Za małe spodenki będą uwierać i powodować olbrzymi dyskomfort. Natomiast zbyt duże mogą się po prostu zsuwać z bioder w czasie biegu lub gwałtownie powiewać pod wpływem pędu, co jest frustrujące i zniechęcające. Dlatego też spodenki do biegania należy wybierać po uprzednim dokładnym pomiarze, obejmującym zarówno szerokość pasa oraz bioder, jak i długość nogawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here