Spirulina

Chcąc osiągnąć zgrabną oraz szczupła, a w konsekwencji atrakcyjną sylwetkę stale poszukujemy sposobów jak utracić zbędne kilogramy.
Niestety aktywność fizyczna oraz dieta jest rozwiązaniem dla osób z silnym charakterem oraz mocno zmotywowanych. Wiele ludzi szuka jednak drogi na skróty, która polega często na stosowaniu farmaceutyków na odchudzanie. Działając przeczyszczająco, moczopędnie oraz hamując apetyt mają one jednak bardzo często niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. Warto jest więc zrezygnować z suplementów opartych głównie na związkach chemicznych i znaleźć takie, które w swoim składzie posiadają przede wszystkim składniki naturalne, dostarczające do organizmu niezbędnych substancji mineralnych oraz organicznych. Jednym z takich składników jest spirulina na odchudzanie, będąca jedną z alg marskich, mających szerokie zastosowanie w gastronomii, kosmetyce, a także farmaceutyce jako składnik suplementów diety. Spirulina na odchudzanie jest algą o kolorze zielonym z niebieskimi odcieniami, a swoją nazwę zawdzięcza kształtowi spirali. Jej naturalne środowisko występowania jest ciepłe, alkaliczne, znacznie zasolone oraz niesamowicie czyste. Roślina ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem już w starożytności, podczas gdy była wykorzystywana do celów medycznych przez ludność Azteków oraz Majów.
Spirulina na odchudzanie ma doskonałe właściwości powodujące utratę masy ciała, które zawdzięcza obecności w swoim składzie związku pod nazwą penylanina, powodującego przyspieszenie metabolizmu. Na zmniejszenie kilogramów wpływ ma również inny związek, zwany tyrozyną, zmniejszający apetyt oraz stabilizujący łaknienie. Przyspieszenie metabolizmu oraz ograniczenie uczucia głodu sprawiają, iż spirulina na odchudzanie jest skutecznym suplementem podczas diety redukcyjnej, a oprócz tego algi są doskonałym, naturalnym źródłem witamin oraz innych składników mineralnych oraz odżywczych. Dzięki temu chroni ona osoby stosujące kuracje odchudzające przed wyjałowieniem organizmu, gdyż bardzo często niewłaściwie oraz nieprofesjonalnie dobrane diety skutkują wyniszczeniem oraz osłabieniem organizmu. Spirulina na odchudzanie jest bogatym źródłem witamin z grupy B, mających szczególnie istotne znaczenie na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Ich niedobór może skutkować miedzy innymi silnymi stanami napięcia, a także znacznymi ograniczeniami zdolności intelektualnych. Spirulina na odchudzanie zawiera również ogromną ilość białka, dla porównania jego zawartość w aldze jest czterokrotnie większa niż w mięsie. Będąc przy porównaniach należy również wspomnieć, iż spirulina na odchudzanie zawiera dwadzieścia razy więcej witaminy A niż marchewka.
Spirulina na odchudzanie ma również wiele innych cennych dla organizmu ludzkiego właściwości. Doskonale pobudza ona szpik kostny do pracy, a także niweluje zakwaszenie organizmu, poprzez przywrócenie równowagi kwasowej oraz zasadowej. Spirulina na odchudzanie zawiera jeszcze inny bardzo ważny pierwiastek, czyli fosfor, mający bardzo istotny wpływ na pracę nerek i będący niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania. Związek ten wpływa również korzystnie na pracę wątroby oraz umożliwia w naturalny sposób pozbyć się kamieni, powstających na skutek gromadzenia się kwasu moczowego. Fosfor pozwala ponadto na uniknięcia bardzo nieprzyjemnego schorzenia, zwanego dną moczanową, a inaczej artretyzmem, a także bolesnych kamieni żółciowych. Jak już wcześniej wspomniano spirulina na odchudzanie wpływa korzystnie również na wątrobę, a dzieje się to za pośrednictwem związku zwanego metioniną, będącego aminokwasem służącym regeneracji komórek narządu po chorobach, szczególnie go atakujących, do których zalicza się przede wszystkim żółtaczkę oraz wirusowe zapalenia wątroby. Spirulina na odchudzanie jest również zalecana do spożywania przez diabetyków, ze względu na ich znaczne zapotrzebowanie na zawarte w nich składniki odżywcze oraz witaminy, takie jak A, B1, B2, B5, B12, C, magnez, potas, cynk, mangan oraz beta-karoten.
Spirulina na odchudzanie zawiera w sobie również znaczne ilości łatwo wydzielającego się wapnia, który może być wykorzystywany w kuracji chorób wirusowych, a przede wszystkim pokrzywek i gryp. Algi charakteryzują się ponadto właściwościami antyalergicznymi, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w kosmetologii, do produkcji kremów, mydeł, maseczek oraz olejków do kąpieli.
Spirulina na odchudzanie dzięki dużej ilości beta-karotenu oraz chlorofilu ma właściwości chroniące przed nowotworami, co wykorzystuje się między innymi przy produkcji kremów do opalania, mających służyć zabezpieczeniu skóry przed pojawieniem się czerniaka.
Zawarte w algach aminokwasy mają natomiast niesamowicie korzystny wpływ na układ nerwowy, tworząc barierę ochronną dla mózgu.
Pomimo tego, iż mało kto kojarzy algi z tłuszczem, to spirulina na odchudzanie jest bogata w kwas gamma-linolenowy, mający właściwości obniżające poziom złego cholesterolu, a także chroniące przed nadciśnieniem i schorzeniami serca i układu krwionośnego.
W medycynie algi te są również wykorzystywane przy terapiach niedoczynności tarczycy, anemiach, chorobach nerek, wrzodach żołądka oraz dwunastnicy, zapaleniach zatok, a także wszelkich chorobach skórnych.
W kosmetologii natomiast spirulina na odchudzanie służy poprawie stanu włosów, skóry oraz paznokci, nadając im zdrowy oraz naturalny wygląd. Wykorzystywana jest ona bowiem do produkcji szamponów, odżywek oraz kremów, gdyż jest ona bogata w witaminy oraz chlorofil, który w znacznym stopniu ogranicza wypadanie włosów. Algi zawierają ponadto znaczną ilość witaminy F oraz kwasu nukleinowego, który jest odpowiedzialny za odpowiednie dotlenienie większości komórek organizmu.
Spirulina na odchudzanie nie stanowi zagrożenia dla organizmu człowieka, a wręcz przeciwnie, jak zaprezentowano powyżej ma ona na niego bardzo dobry wpływ. Jeżeli jednak zdecydujemy się na przyjmowanie tego rodzaju produktu, powinniśmy poszukać alg pochodzących ze znanego źródła, gdyż tylko takie zagwarantują nam oczekiwane efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here