Potęga podświadomości w procesie odchudzania

Od dawna walczysz z problemem zbyt wysokiej wagi a wygląd Twojego ciała wprawia Cię w kompleksy? Mimo że stosujesz wymyślne diety i starasz się regularnie ćwiczyć Twoje starania spełzają na niczym? Jeśli masz już dość tej szarpaniny i zastanawiasz się gdzie tak naprawdę leży problem, jesteś we właściwym miejscu. Aby dobrze wyjaśnić to zjawisko musimy odrobinę bardziej zagłębić się w Twój wyjątkowy umysł.
Inteligentni ludzie tego świata, od zarania dziejów wiedzieli, że to właśnie w ludzkim umyśle kryje się furtka do wszystkich odpowiedzi. Jednak samo określenie „umysł”, nie jest wystarczająco dokładne. Aby lepiej wyjaśnić Ci ten dziwny fenomen, który codziennie powstrzymuje Cię w Twoich dążeniach do uzyskania idealnej sylwetki podzielę tutaj to hasło na dwie części. Umysł dzielimy na jego świadomą i podświadomą część. Umysł obiektywny czyli ten, którego na co dzień używasz do poznawania świata jest miejscem gdzie zachodzi wytwarzana przez Ciebie aktywność myślowa. Najróżniejsze bodźce docierają do niego ze wszystkich stron czasem w tak dużej ilości, że czujemy się zmęczeni. Z tego prostego powodu nasz mózg, którego zadaniem jest adaptować się do sytuacji wytworzył możliwość selekcjonowania informacji. Czasami sami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele detali otaczającego nas świata nam umyka. Nie jest to absolutnie wada, a raczej mechanizm obronny naszego przeładowanego informacjami mózgu. Dzięki jego świadomej części możesz dokonać wyboru między tymi, które chcesz do siebie dopuścić i tymi, które odbiją się od Ciebie niczym od kamiennej ściany. Skoro już mniej więcej wyjaśniliśmy funkcję pełnioną przez umysł obiektywny zastanawiasz się pewnie do czego może nam posłużyć jego subiektywna część. Tutaj właśnie rozpoczyna się cała magia.
Umysł subiektywny, czyli inaczej mówiąc podświadomość jest miejscem gdzie magazynowane są Twoje wszystkie przekonania, poglądy, doświadczenia i odczucia. Materiał, jaki został nagrany na Twoją osobistą taśmę, determinuje to, jaką tak naprawdę jesteś osobą. Musisz przede wszystkim wiedzieć, że proces programowania Twojej podświadomości w największym stopniu zachodzi w czasie dzieciństwa. Jako dzieci, które nie wykształciły sobie jeszcze umiejętności przyjmowania lub odrzucania informacji chłoniemy wszystko co nas otacza niczym gąbka. Umysł podświadomy dziecka jest otwarty na wszystkie napływające sugestie. Z tego między innymi powodu w dorosłym życiu zauważamy u siebie ogromną ilość podobieństwa do naszych rodziców i krewnych. Jako osoby, które towarzyszyły nam w czasie dorastania stali się oni dla nas świadomie bądź nieświadomie wzorcami do naśladowania. W ten właśnie sposób Twój umysł podświadomy został zaprogramowany. Co więc w sytuacji, jeżeli od dziecka borykasz się z problemem nadmiernej wagi? Bardzo możliwe, że jedno z Twoich rodziców albo rodzeństwa także od bardzo długiego czasu zmaga się z otyłością. Wyobraź sobie więc sytuację kiedy przez wiele lat jako dziecko, a następnie nastolatek słyszysz to powtarzane niczym mantra zdanie – ” jesteś gruby” . Niezależnie czy było ono kierowane bezpośrednio w Twoją stronę czy tylko przemykało gdzieś w tle, na granicy Twojej świadomości. W obu przypadkach za którymś razem wgryzło się ono w Twoja podświadomość i zostało tam na dobre. Prawdopodobnie czytając to zdanie poczułeś wewnętrzny sprzeciw. Ten dysonans spowodowany jest różnicą pomiędzy poglądami, jakie utrzymujesz w umyśle obiektywnym i subiektywnym.
Jeżeli świadomie nie chcesz, aby ktoś wypowiadał się na temat Twojej tuszy, ale w Twojej głowie przy każdym spojrzeniu w lustro sypią się nieprzyjemne epitety znaczy to, że sam bardzo sobie szkodzisz. Nie obawiaj się jednak do tego przyznać. Nad każdą częścią Twojego umysłu tak samo, jak nad ciałem możesz pracować i uzyskiwać w tej pracy fenomenalne efekty. Jak więc w końcu zmienić ograniczające się poglądy i zacząć cieszyć się zdrowym, pięknym ciałem? W tym celu przydatną metodą okaże się hipnoza Odchudzanie za jej pomocą przebiegnie zgrabnie i efektywnie. Pewnie w tym momencie przyszedł Ci na myśl obraz mężczyzny o długim zakręconym wąsie, machającego Ci przed twarzą kieszonkowym zegarkiem. Jest to zresztą wyobrażenie całkiem zrozumiałe, ale nie będzie miało miejsca w tym przypadku. Możesz oczywiście zgłosić się do zajmującego hipnozą specjalisty myślę jednak, że nie jest to rozwiązanie konieczne. Hipnoza sama w sobie polega na tym, aby w zgrabny sposób ominąć Twój świadomy, krytyczny umysł i dotrzeć prosto do podświadomości. Następnie za pomocą pozytywnych sugestii umieszczamy w niej nową ideę. W tym przypadku będzie to pogląd mówiący, że jesteśmy osobą cieszącą się idealną figurą, doskonałą wagą i atrakcyjnym wyglądem. W jaki sposób więc samemu zakorzenić w swojej głowie tak pozytywną informację? Odpowiedzią na nasze wszystkie potrzeby jest dobre zastosowanie afirmacji. Jeżeli jest to termin, który słyszysz po raz pierwszy pozwól, że pokrótce Ci go wytłumaczę.
Afirmacja jest to krótki, sugestywny komunikat, który poprzez wielokrotne powtarzanie zasiewamy w swojej podświadomości. Dzięki jej mocy możesz umieścić w swojej głowie nowe idee, pomysły i plany. Zapamiętaj, że każda informacja, która dostanie się do Twojego umysłu podświadomego następnie materializuje się w Twoim świecie realnym. Jest to może twierdzeniem duże i mało jasne dla Ciebie obecnie. Jeżeli jednak nie zaprzestaniesz swoich poszukiwań wiedz, dowiesz się na ten temat znacznie więcej a wszystkie słowa, które ode mnie usłyszałeś nabiorą nowego sensu. Chcąc uzyskać piękne i ponętne ciało stwórz prostą składającą się z kilku zdań sugestię opisując z wdzięcznością swoje nowe, wymarzone ciało, a następnie czytaj ją sobie kilkakrotnie rano i wieczorem wyobrażając sobie swój nowy wygląd. Dzięki temu systematycznemu działaniu zobaczysz swoje ciało w nowym świetle a po niedługim czasie zacznie ono zmieniać się zgodnie z Twoim spisanym planem. Dbaj o siebie, stosuj zdrową dietę i ruch oraz zaufaj procesowi, który po niedługim czasie zapewni Ci trwałe i satysfakcjonujące rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here