orbitrek

Orbitrek to idealna maszyna, która sprawdzi się zarówno do treningów cardio jak i ćwiczeń siłowych. Jedną z jego zalet, jest to że nie zabiera tyle miejsca ile inne maszyny o podobnej efektywności, by nie móc pozwolić sobie na zakup narzędzia do naszego mieszkania.  Podczas  ćwiczeń  na orbitreku łatwo o wymuszenie pracy mięśni w różnych partiach ciała, co oznacza  ze trening na nim przyda się zarówno osobom odchudzającym się, jak również tym którym zależy na pracy nad wytrzymałością.

Czy ćwiczenia na orbitreku rzeczywiście wspomagają odchudzanie?

Ćwiczenie na orbitreku mogą rzeczywiście wspomóc proces odchudzania. Powinniśmy pamiętać jednak o kilku ważnych zasadach np. o tym by podczas ćwiczeń zawsze kontrolować swój puls.. Tętno nie powinno ani przekraczać, ani być niższe niż  70-80 % HRmax. Kolejną istotną kwestią jest czas ćwiczeń, minimum 30 minut, ponieważ dopiero po 20 minutach nasz organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową. Trening powinien być również regularny-min. 3 razy w tygodniu. Trening interwałowy jest bardzo korzystny i wspomaga nasz proces spalania tłuszczu nawet do kilkunastu godzin po jego zakończeniu.

Najważniejsze efekty ćwiczeń na orbitreku

  • Poprawa samopoczucia: Wysiłek działa na nasze samopoczucie i cały organizm relaksująco. Możemy pozbyć się negatywnych emocji, odreagować stres. Oczywiście warto wspomnieć że takie efekty przynoszą nam ćwiczenia ale w rozsądnej ilości i nieprzeciążające zbyt mocno naszego organizmu. Muszą być dopasowane do naszych możliwości. Podczas treningu uwalniają się hormony szczęścia i poprawia się samopoczucie.
  • Utrata kalorii: W ciągu godziny możemy spalić od 500 do 800 kalorii. To podobny wynik jak podczas biegania, jednak to trening na orbitreku jest mniej obciążający dla naszych stawów. Utrata kcal następuje tutaj bardzo szybko, dlatego ćwiczenia przynoszą nam dość szybko dobre efekty.
  • Redukcja tłuszczu w obrębie pasa: Podczas treningu na orbitreku następuję zwiększenie tempa metabolizmu. Dzięki czemu organizm zaczyna pozbywać się tłuszczu z miejsc, w którym jest go najwięcej – przede wszystkim z brzucha, ale także z ud, bioder i ramion.
  • Poprawa sylwetki: Podczas treningu na orbitreku pracuje większość mięśni. Taki trening pozwola nam wymodelować ciało i uzyskać idealną sylwetkę.

Jak często ćwiczyć na orbitreku?

Jeśli chcemy uzyskać widoczne efekty ćwiczeń, powinniśmy trenować min. 30 minut, gdyż dopiero po 20 minutach wysiłku organizm rozpoczyna spalanie tkanki tłuszczowej. Regularność jest tutaj jednak bardzo ważna, powinniśmy ćwiczyć min 3 razy w ciągu tygodniu. Dzięki temu ćwiczenia na oribtreku pomogą nam wymodelować sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy i poprawi się nasza sprawność fizyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here