Jak się odchudzić

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na odchudzanie może mieć joga. Warto jest jednak dokładnie poznać tę zależność, szczególnie, że udowodniono iż uprawianie jogi nie tylko w znaczącym stopniu poprawia nasze zdrowie, ale też wspomaga proces odchudzania. Niestety, nadal bardzo wiele osób jest sceptycznie nastawionych, jeśli chodzi o tę teorię. Dlatego też, postanowiliśmy przybliżyć ją państwo nieco bardziej szczegółowo. W naszym poniższym artykule, dość dokładnie przyjrzymy się zależności joga a odchudzanie i wskażemy państwu te elementy, które faktycznie mogą mieć znaczenie, jeśli chodzi o wybór aktywności fizycznej, której głównym zadaniem jest wspomaganie odchudzania.

Przede wszystkim – kto może zacząć ćwiczyć jogę?

Zanim zaczniemy dość skrupulatnie analizować zależności, które zachodzą pomiędzy jogą a szeroko rozumianym odchudzaniem, warto jest przyjrzeć się temu, jak rozpocząć naszą przygodę z uprawianiem jogi. Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się nam początkowo wydawać. Jeśli jednak wiemy, na co powinniśmy na samym początku położyć nacisk, wówczas, z całą pewnością będziemy w stanie prawidłowo przygotować się do rozpoczęcia zajęć jogi.

Czy jednak istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania związane z uprawianiem jogi? Jak się okazuje, w zasadzie nie ma żadnych przeciwwskazań, jeśli chodzi o uprawianie jogi. Musimy jednakże być świadomi tego, że jeśli rzeczywiście chcemy aby joga sprawiała nam przyjemność, dobrze jest zadbać o to, aby wybrać najlepszy dla nas jej wariant. Nie każdy jest bowiem świadomy tego, że jeśli chodzi o jogę, to mamy kilkanaście jej rodzajów, w tym także i taką, która przeznaczona jest dla kobiet w ciąży. Jest zatem w czym wybierać.

Bardzo często pytaniem, które pojawia się przy okazji rozmowy na temat jogi, jest to, które związane jest z wyborem najlepszej szkoły jogi. Prawdę mówiąc, to, na jaką szkołę jogi ostatecznie się zdecydujemy, będzie zależało od wielu, niezwykle indywidualnych czynników. Z całą pewnością nie bez znaczenia będzie tutaj kwestia związana z kosztem zajęć. Z pewnością też doświadczenie instruktora będzie miało niemałe znaczenie, jeśli chodzi o to, na jaki rodzaj jogi się zdecydujemy. Nie należy się jednak bać, jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z jogą. Z pewnością będzie ona dla nas bardzo ciekawym elementem, który wspomagać będzie nasz proces odchudzania.

W jaki sposób joga może wpływać na odchudzanie?

Prawdą jest, że jeśli w ogóle decydujemy się na podjęcie działań związanych z szeroko pojmowanym odchudzaniem, wdrożenie jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej, jest w takim przypadku wręcz wskazane. Joga przede wszystkim nas uspokaja. Pamiętajmy, że stres nie jest naszym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o prawidłowo przeprowadzony proces odchudzania. Warto także podkreślić, że w przypadku, kiedy rzeczywiście chcemy zacząć się prawidłowo odchudzać, joga może pomagać w regulowaniu procesów trawiennych. Niwelowanie stresu, jak się okazuje, jest w tym przypadku bardzo ważne. Ponadto, jeśli chodzi o wspomaganie odchudzania, uprawiając jogę, w znaczącym stopniu wzmacniamy nasze mięśnie i modelujemy sylwetkę. Tym samym, nie tylko tracimy zbędne kilogramy, ale też sprawiamy, że nasze ciało po prostu wygląda o niebo lepiej. Co więcej, jeśli mówimy o wpływie jogi na nasze zdrowie, jak również i na samo w sobie odchudzanie, nie możemy zapominać także i o tym, że w znacznym stopniu wpływa ona na nasze samopoczucie. Jeśli czujemy się spokojni, jeśli to, co robimy, sprawia nam olbrzymią satysfakcję, wówczas, skuteczne odchudzanie jest jak najbardziej możliwe. Niewiele osób jednak wie, że nie tylko na czynniki fizyczne związane z odchudzaniem joga wpływa korzystnie, ale też i na te, które bezpośrednio związane są z naszą psychiką. W jaki sposób?

Uprawianie jogi a problemy z naszą psychiką

Frustracja czy powracająca złość, jak również nadmierny stres, to czynniki, które nie tylko mogą powodować u nas nadwagę, ale też przyczynić się do powstawania innych schorzeń, jak chociażby depresja. Nie możemy zatem bagatelizować roli jogi, jeśli chodzi o jej wpływ na odchudzanie. Przeciwdziałanie nadwadze, to także sposób działania korzystnie na nasz organizm. Jeśli zatem mamy w jaki sposób dać ujście naszym frustracjom, jeśli mamy możliwość odstresowania się po ciężkim dniu pracy, jak najbardziej powinniśmy z takich możliwości korzystać. Joga jest jednym z najlepszych sposobów, jakie mamy, jeśli chodzi o poradzenie sobie z nadmiernym stresem lub frustracją. To, o czym jednak pod żadnym pozorem nie możemy zapominać, to kwestia związana z atmosferą, która towarzyszy nam po skończonych zajęciach jogi. Jeśli chcemy wspomagać odchudzanie za pomocą jogi, nie powinniśmy porzucać spokoju i tego specyficznego rodzaju wyciszenia, który towarzyszy nam w trakcie zajęć. To właśnie w dużej mierze on popycha nas do sięgnięcia po słone przekąski, które w naszym jakże mylnym mniemaniu, mają za zadanie niwelować stres.

Używki a joga – nie możesz o tym zapomnieć

Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta, to nie wszystko, jeśli chcemy, aby joga faktycznie wpływała korzystnie na naszą dietę. Jeśli palimy tytoń, lub też mamy skłonności do nadużywania alkoholu, koniecznie powinniśmy zrezygnować z tego rodzaju używek. Prawdą jest bowiem to, że po pierwsze, będą nam one przeszkadzały w zniwelowaniu stresu. Po drugie zaś, są one niezwykle szkodliwe, jeśli chodzi o wpływ na nasze zdrowie. Jeśli zatem nadużywamy alkoholu, palimy papierosy, a mimo wszystko chcemy zgubić zbędne kilogramy, powinniśmy jak najszybciej zrezygnować z takich używek. Zdrowe i oczyszczone z toksyn ciało, to absolutna podstawa, jeśli mówimy o skutecznym i zdrowym odchudzaniu. Nie ma też szans na to, aby będąc nałogowym palaczem, czerpać z jogi sto procent przyjemności i rzeczywiście widzieć jej realne efekty. Zrobienie porządku ze swoimi złymi nawykami, to także bardzo ważny element, jeśli chcemy mówić o stuprocentowym wspieraniu odchudzania przez jogę. Warto jest pamiętać o tym aspekcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here