Idealny brzuch na lato

Mimo że zima dalej panuje na dworze zapewne czujesz już nadchodzące powolnym krokiem lato. Miesiące zimne, podczas których dużo czasu spędzamy w domu przykryci grubą warstwą ubrań i gnębieni wzmożonym apetytem możemy stać się zbyt łatwym celem dla polujących na nasze słabostki zbędnych kilogramów. Są one nad wyraz sprytne i czasem wskakują na naszą wagę, zanim zdążymy się spostrzec. Bądź przygotowana i nie daj się zaskoczyć. Zima jest doskonałym okresem na przygotowanie Twojego ciała na letnie opalanie się na plaży. Za dietę i ćwiczenia nie zabieraj się jednak zbyt późno! Pamiętaj, że aby zmiana w Twojej figurze była widoczna potrzeba czasu i pracy. Zdążysz, jednak jeżeli już dziś postanowisz zmienić swoje nawyki żywieniowe i dodać do codziennego planu więcej aktywności fizycznej.
Zastanów się nad tym co lubisz robić. Jeżeli przyjemność sprawiają Ci długie, samotne spacery wyznacz sobie ilość kilometrów do przejścia na każdy dzień a następnie postaraj się trzymać planu.
Najważniejsza jest regularność. Zjedzenie siedmiu jabłek w sobotę wieczorem nie jest równoważne zjedzeniu jednego jabłka każdego dnia tygodnia. Zadbaj więc o siebie każdego dnia a efekt zaskoczy Cię szybciej niż się tego spodziewasz.
Jeżeli spacery Cię nudzą wybierz inną formę aktywności. Dla osób dopiero przyzwyczajających swój organizm do codziennego wysiłku idealnym rozwiązaniem okaże się jazda na rowerze. Zabierz ze sobą koleżanki i razem wybierzcie się na długą wyprawę po lesie albo centrum miasta. Niezależnie od waszych upodobań rowery sprawią się idealnie.
W zależności od tego, jaki efekt pragniesz osiągnąć musisz podjąć inne działanie. W przypadku, jeśli jesteś zadowolona ze swojej sylwetki, ale chcesz nabrać lepszej kondycji i poprawić swoje zdrowie skup się na sportach wytrzymałościowych. Biegaj, skacz i pij jak najwięcej wody. Z czasem zauważysz, że Twoje ciało przyzwyczaja się do codziennego wysiłku. Dystansy, które będziesz w stanie pokonać będą się stopniowo zwiększać a Twoje ciało coraz wolniej będzie się męczyło. Skutek poprawy wydolności odczujesz na każdej płaszczyźnie. Twoja skóra, dobrze dotleniona zacznie błyszczeć i stanie się bardziej sprężysta. Ujędrni się też reszta ciała nabierając zdrowego blasku. Wybierając się na zakupy bez problemu będziesz nosić wszystkie przepełnione produktami torby z uśmiechem a wychodząc ze stacji metra będziesz dynamicznie wspinać się po schodach. Brzmi jak dobry plan? Oczywiście! A czy w ten sposób uda Ci się odsłonić ukryte pod niewinną warstwą tłuszczyku mięśnie? Ćwiczenia wytrzymałościowe tak samo, jak aeroby świetnie wyszczuplą naszą sylwetkę, ale nie sprawią, że mięśnie wysuną się na pierwszy plan. Tutaj prym wiodą ćwiczenia siłowe. Jeżeli chcesz, aby Twoja sylwetka nabrała ponętnych, wyrzeźbionych kształtów zabierz się za ćwiczenia z ciężarkami i przy użyciu maszyn. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wykupienie sobie członkostwa w pobliskiej siłowni. Być może fakt, że zapłaciłaś za karnet okaże się dla Ciebie kolejną, pomocną motywacją, aby systematycznie pracować nad ciałem. Zaczynając od małych ciężarów skup się na powtórzeniach i poprawnym wykonywaniu każdego z nich. Nie chcesz przecież zrobić sobie krzywdy. W razie wątpliwości czy aby na pewno właściwie używasz hantli nie obawiaj się zapytać o radę trenera. Różnego rodzaju nadciągnięcia czy nadwyrężenia często są efektem niepoprawnego wykonywania ćwiczeń. Nie narażaj swojego zdrowia i po prostu pytaj. Trener z pewnością chętnie podzieli się swoja fachową wiedzą. W końcu od tego jest, nieprawda?
Jednym z najbardziej gorących tematów przed okresem letnim są ćwiczenia na odchudzanie brzucha. Jest to część ciała, z której akceptacją wiele z nas ma ogromne problemy. Zacznijmy więc od powiedzenia sobie, że nasz brzuch, jaki by nie był jest integralną częścią naszego ciała i zasługuje na szacunek oraz miłość. Wyjdź z założenia, że chcesz go wyszczuplić, ale nie dlatego, że musisz a dlatego, że po prostu masz na to ochotę. Inspiracja jest zawsze lepszą motywacją od desperacji. Kiedy już przyjdziemy na siłownię i wygodnie usadowimy się na macie pojawia się jedno ważne pytanie. Jak właściwie ćwiczyć, aby mieć dobre i stosunkowo szybkie efekty?
Ćwicząc mięśnie brzucha zadbaj o to aby Twoje plecy cały czas zostawały płasko przyciśnięte do podłoża. W innym wypadku możesz je nadwyrężyć i wyjść z klubu z nieprzyjemnym bólem. Skup się także na właściwym oddechu. W momencie, kiedy czujesz, że Twoje mięśnie się napinają powinnaś wykonać wydech. W ten sposób dostarczysz im potrzebny tlen właśnie, wtedy kiedy trzeba. Dotlenienie mięśni oraz właściwa regeneracja po treningu są bardzo ważne, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Ćwicząc oddychaj miarowo, tak aby Twoje ruchy zgrywały się z oddechem. Nie przesadzaj też z ciężarami. Większa ilość powtórzeń okaże się znacznie bardziej efektywna niż szybkie zmęczenie mięśni nadmiernym obciążeniem. Ćwicz do momentu aż poczujesz, że Twoje mięśnie zaczynają lekko drżeć. Powtarzanie ćwiczeń, kiedy Twój organizm jest już zmęczony nie będzie wcale skuteczne. Aby dobrze i zdrowo wyrzeźbić swoja wymarzoną figurę postaraj się jak najlepiej poznać swój organizm. Pamiętaj także, że ćwiczenia to nie wszystko. Połowę sukcesu stanowi dobrze dobrana dieta. Odżywiaj się racjonalnie i zdrowo. Dużą ilość miejsca w Twoim codziennym menu powinny zajmować świeże owoce i warzywa. Dalej kasze, ryż i produkty bogate w białko, które zregeneruje Twoje mięśnie po wysiłku. Zadbaj także o to, aby na Twoim talerzu gościło dużo zieleni. Produkty bogate w witaminy i chlorofil oczyszczą Twój organizm dzięki czemu łatwiej zgubisz zbędne kilogramy. Postaraj się też ograniczyć kolorowe napoje i niezdrowe przekąski. Wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu, kiedy lekko popuścisz sobie pasa i pozwolisz na zjedzenie ulubionego smakołyka. Nie wyczekuj jednak tego momentu z zapartym tchem. Rozsmakuj się w zdrowej kuchni dzięki czemu Twoja podróż ku idealnemu ciału stanie się znacznie prostsza i przyjemniejsza niż Ci się to wydaje w ogóle możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here