Czy tabletki na przeczyszczenie to dobry sposób na szybkie odchudzanie

Na pewno wielu z nas zdarzyło się kiedyś „obudzić” w pewnym momencie w panice i zadać sobie pytanie „jak szybko schudnąć?”. Niestety w takich momentach nie działamy logicznie i często nastawiamy ucho na „magiczne” sposoby dzięki, którym nasze problemy po prostu znikną, ale czy to mądre i przede wszystkim bezpieczne.
Pewnie nie raz wasza przyjaciółka, kuzynka, a może ktoś niemal całkiem obcy oferował wam różne ..hm ciekawe sposoby na wasz problem, przy którym nie trzeba się zbytnio namęczyć, a efekty są niemal od ręki.
Zanim to zastosujecie zastanówcie się czy chcecie to od razu sprawdzać, bo przecież jest nawet w internecie minimum kilka możliwości sprawdzenia tych ciekawych podsuwanych wam metod. Weźmy chociaż samo odchudzanie skoro już jesteśmy w temacie. Czy jeśli teraz podsunę Ci drogi czytelniku szklankę z pewnym płynem i powiem, że zażywając to regularnie schudniesz 10 kg w powiedzmy 7 dni, to czy wypiłbyś to bez odrobiny zawahania? W tym momencie zaczynacie jednogłośnie zaprzeczać. Dlaczego, więc tak chętnie sięgamy po środki odchudzające różnego rodzaju często bez zastanowienia. Czy aż tak bardzo zależy nam na efektach, że zapominamy o skutkach ubocznych niektórych metod i o tym, że istnieją też takie, które są niebezpiecznym bublem dla wyjątkowo naiwnych.
Dlatego sprawdzajmy zanim coś zastosujemy, chociażby na odpowiednich forach, a jeśli nie dowierzacie temu co jest tam napisane (pewnie macie jednak trochę oleju w głowie) zapytajcie lekarza w swojej przychodni, na prawdę z niektórymi da się porozmawiać. Może przybliżą wam trochę temat tak dla was interesujący, polecą jakieś źródła z których możecie czerpać wiedzę lub inne metody. A nawet jeśli po
prostu powiedzą, że jest to totalna głupota i zakończą temat, możecie im wierzy i poszukać czegoś innego sami.
Dobrze drodzy moi przejdźmy do konkretów. Czy według was wszystkie metody odchudzania są mądre i bezpieczne. Jakie znacie? Ile z nich znaleźliście sami, a ile wam polecono?
Na pewno słyszeliście o treningach i dietach nimi dziś nie będziemy się zajmować, jest to temat na osobny artykuł gdyż każdy z tych sposobów dzieli się na wiele czynników i każdemu warto poświęcić kilka słów. Zostawmy, więc treningi i diety, pójdźmy dalej.
Zagłębiamy się bardziej w te trochę mniej wiarygodne sposoby. Co prawda wiele z nich jest na pewno dobrze rozreklamowanych, ale czy równie skuteczne. Mówimy to oczywiście o tabletkach czy plastrach odchudzających. O ile są różne badania na potwierdzenia i zaprzeczenie ich działania o tyle te dopuszczone do handlu w Polsce oficjalnymi kanałami są stosunkowo bezpieczne. Ryzykujecie tylko, że nie zadziałają i nie potrzebnie wydacie pieniądze, oczywiście jeśli stosowaliście je według wskazań na opakowaniu lub ulotce. Jeśli kombinujecie i bierzecie je po swojemu sami sobie zagrażacie.
I docieramy w końcu do tego co nas interesowało w tym artykule. Mowa o tych metodach, które nie są bezpieczne dla naszego zdrowia, a jeśli nie jesteśmy pod dobrą profilaktyczną opieką lekarską, mogą prowadzić do śmierci. Do takich metod zaliczamy dietę wacikową oraz wszelkiego rodzaju nie kontrolowane głodówki, leki odchudzające z nieznanych źródeł i nasz dziś podejrzany numer jeden tabletki na przeczyszczenie.
Tabletki na przeczyszczenie odchudzanie to dwa odrębne tematy. Specyfik ten nie może być stosowany po za kontrolą. Niestety osoby, którym rozpaczliwie zależy na szybkiej utracie wagi i objętości, nie rzadko nie myślą logicznie, a już zupełnie w momencie kiedy widzą jakiś pozytywny efekt tej metody. Niestety efekt jest jednorazowy i krótkotrwały zwłaszcza jeśli nasze odchudzanie w danym momencie oparte jest tylko na stosowaniu środków przeczyszczających i nie podparte żadnymi bezpiecznymi i powszechnie stosowanymi metodami wspomnianymi wcześniej. Tak mówimy o treningu i diecie, ale nie jakimś. Trening powinien być zaczęty rozgrzewką i dostosowany do nas najlepiej przez trenera lub chociaż kogoś kto się na tym zna np. fizjoterapeutę. Dieta natomiast powinna być rozsądna, zbilansowana i również dostosowana konkretnie do ciebie, a nie do kumpeli. Podobnie jak trening najlepiej, żeby była ułożona przez specjalistę w swojej dziedzinie czyli dietetyka.
Pobożne życzenie. Nie wiele jest teraz osób, które tak się odchudzają, inaczej jest oczywiście z tabletkami przeczyszczającymi. Wiele z was słyszało, że zastosujesz dziś, jutro masz 2 kg mniej. Muszę was niestety rozczarować, to co tracicie to sama woda i z nią ważne elektrolity. Działa i wygląda to przez jeden dzień lub dwa. Przykro mi, że was rozczaruje. Możecie mi powiedzieć, że przecież można te tabletki łyknąć jeszcze raz lub nawet więcej, ale czy zastanawialiście się czy to dobry pomysł? Wracając do tego co mówiłam wcześniej to co tracicie to woda i ważne elektrolity, jeśli tych ważnych składników za jednym razem tracicie aż 2 kilogramy to ile możecie ich stracić jeśli będziecie tego środka używać raz za razem. Przecież wasz organizm składa się w średnio około w 70 procentach z wody. Jeśli codziennie będziesz ją tracić w takich ilościach zostanie poważnie zaburzona praca twojego organizmu. Jeśli chodzi o elektrolity i ich utratę zagraża to głównie naszemu sercu. Nawet w młodym wieku możesz doprowadzić do tego, że ten ważny organ odmówi Ci posłuszeństwa. Zawsze oczywiście możesz uzupełniać utracone składniki, ale jeśli twój wymęczony organizm ich nie przyswoi niczego Ci to nie da. W ten sposób szybko trafisz na SOR. Nie myśl, że Tobie to nie grozi, bo uwierz, że sprytniejsi od Ciebie tak myśleli.
Drogi czytelniku czy odpowiedziałam dostatecznie na twoje pytanie. Czy może dalej uważasz, że stosując środki przeczyszczające schudniesz. Nie sięgaj po szybkie i łatwe metody, bo są najprostszą drogą do w najlepszym razie do straty złudzeń, a w najgorszym do zapaści na zdrowiu. Czasami po prostu trzeba pogodzić się z tym, że nie ma magicznego środka i pracować na tym czego się chce. Wytrwale dążyć do celu. Takie jest moje zdanie jako osoby, która próbowała wielu metod, a teraz wzięła się za tą właściwą, którą i wam polecam (trening, dieta i silna wola). Czego również wam życzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here