Idealny brzuch na lato

Wiele osób poszukuje skutecznego sposobu na odchudzanie. Nie każdy chce, czy może spędzać długie godziny na siłowni, aby zdobyć wymarzoną sylwetkę. Istnieją wprawdzie leki przyspieszające chudnięcie, czy ograniczające apetyt, jednak świetną alternatywą dla nich są domowe sposoby. Domowe metody odchudzania, nie raz są przekazywane „z matki na córkę”, niekiedy są one mitem, jednak zdarzają się też prawdziwe. Jednym z popularniejszych produktów używanych w trakcie diety jest popularny w kuchni, ocet jabłkowy. Dokładniej analizując zastosowanie octu, można odkryć, iż rzeczywiście jest on bardzo skutecznym środkiem w walce z odchudzaniem. Okazuje się jednak, że ma on także wiele innych zastosowań.

Ciekawostką godną uwagi jest fakt, iż według opowieści, Kleopatra miała spożywać ocet. Wzbudza to zainteresowanie, gdyż rzeczywiście słynęła ona z idealnej sylwetki, piękna i zdrowia.

Według naukowców i licznych przeprowadzonych badań ocet pomaga utrzymać niski poziom glukozy we krwi, może być więc z powodzeniem stosowany w przypadku cukrzycy. Cukrzyca charakteryzuje się hiperglikemią, czyli podwyższonym poziomem cukru we krwi. Udowodniono naukowo, że ocet pomaga ten poziom sprowadzać do normy lub obniżać. Ocet na odchudzanie jest skuteczny głównie dla tego, że redukuje wchłanianie węglowodanów.

Tak licznie wychwalany przez Internet specyfik wytwarzany na bazie jabłek, często stosowany jest, jako przyprawa. Wiele osób skutecznie stosuje ocet na odchudzanie. Picie octu pomaga pozbyć się niechcianych kilogramów, bez wysiłku i wyrzeczeń. Dietetycy polecają ocet na odchudzanie, gdyż nie tylko zmniejsza on apetyt, ale też pobudza produkcję wielu enzymów odpowiedzialnych za trawienie. Kwaśny odczyn octu wzmacnia kwasy żołądkowe, które ze zwiększoną mocą trawią pokarm. Dzięki temu organizm jest w stanie spalić więcej kalorii w krótszym czasie. Gdy żołądek upora się już z naszym obiadem, zacznie trawić, tak znienawidzone przez nas zapasy tłuszczu, skupiające się głównie na naszym brzuchu, pośladkach i udach.

Według lekarzy może on także mieć wpływ na usuwanie toksyn z organizmu. Jest więc to takie swoiste dwa w jednym: odchudzanie i oczyszczanie, jednak to nie wszystko — ocet jest w stanie zaoferować nam znacznie więcej.

Niesamowite, choć jeszcze nie do końca potwierdzone efekty przyniosły badania odnośnie, rzekomego potencjału octu jabłkowego przy niwelowaniu nowotworów. Rzeczywiście, zaobserwowano, iż ocet ma właściwości hamujące, a nawet niszczące komórki nowotworowe. Być może jest to związane z obecnością witaminy E, która, jako antyoksydant, może przynosić tego rodzaju efekty.

Ocet jabłkowy posiada znaczące dawki witaminy E. Jest to bardzo ceniona witamina, zważając na fakt, iż jest to jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Substancje te, zwane też antyoksydantami hamują reakcje utleniania w organizmie. Jednak co my z tego mamy? Neutralizowanie wolnych rodników chroni nas przed licznymi schorzeniami układu krążenia, a także przed cukrzycą, udarem mózgu, czy zwyrodnieniem plamki żółtej.

Ocet jabłkowy jest źródłem wielu witamin, choćby witamin z grupy B, a także witaminy C. Pijąc ocet, dostarczamy organizmowi też wiele pierwiastków, między innymi żelazo, wapń, magnez, potas. Obecny w occie kwas foliowy

Jednym z głównych problemów wielu ludzi w dzisiejszych czasach jest cholesterol. Jego nadmiar we krwi może skutkować licznymi chorobami, takimi jak miażdżyca, udar mózgu, czy zawał serca. Ocet jabłkowy, dzięki obecności pektyny, obniża poziom cholesterolu we krwi, wpływając pozytywnie na nasze zdrowie. Warto, chociażby z tego względu wprowadzić ocet do naszej diety i nie tylko po to by nasze potrawy stały się lepsze, ale też, byśmy mogli cieszyć się wyśmienitym zdrowiem przez długie lata. Warto teraz zrobić krótki rachunek sumienia i pomyśleć, co można by zmienić w naszej diecie. Dodawany do sałatek majonez, niezbyt dobrze wpływający na naszą dietę, można z powodzeniem zastąpić octem jabłkowym. I gotowe! Jedna różnica, a ile zmienia, prawda?

Ocet jabłkowy może przyczynić się do zmniejszenia problemów ze strony żołądka, przełyku, czy jamy ustnej. Ocet pomoże zwalczyć cofanie się treści żołądkowej do przełyku, w efekcie czego pozbędziemy się uciążliwej zgagi. Ocet pomoże także w zniwelowaniu nieprzyjemnego zapachu z ust.

Z relacji osób, które podjęły się próby codziennego urozmaicenia diety w ocet, wynika, iż w ciągu dnia były bardziej niż zwykle spragnione. To dobra wiadomość, gdyż w ciągu dnia zwykle zapominamy o właściwym nawadnianiu organizmu. Może prowadzić to do bólów głowy, gorszego samopoczucia, a nawet do odwodnienia. Ocet stosowany na odchudzanie poprawił też pracę jelit, wzdęcia i bóle brzucha zmniejszyły się lub całkowicie ustały.

Dzięki doskonałym wynikom w zastosowaniu octu na co dzień powstała tak zwana „dieta octowa”. Na czym ona polega? Dieta taka polega głównie na wypijaniu trzy razy dziennie rozcieńczonej w szklance wody łyżeczki cukru. Oprócz tego powinno się także zwiększyć dotychczasową aktywność fizyczną, choćby do kilku porannych ćwiczeń rozciągających. W trakcie trwania diety zaleca się także podzielenie posiłków na mniejsze porcje, spożywane 5 razy w ciągu dnia.

Stosując ocet na odchudzanie, należy pamiętać, aby nie przesadzać z jego ilością. Ocet najlepiej spożywać na czczo, tuż przed posiłkami, a także zaraz przed snem. Ze względu na mocny smak, ocet nie każdemu przypada do gustu, jest na to jednak prosta metoda. Kilka łyżeczek octu wystarczy rozpuścić w szklance wody lub dodać do jakiejś potrawy. Miód i cukier niwelują kwaśny smak octu jabłkowego.

Choć znalazł się odsetek ludzi, na których wagę ocet nie wpłynął w jakimś dużym stopniu, jednak może on dać tyle pożądanych efektów, że warto spróbować. W dodatku ocet, spożywany w zalecanych dawkach nie stwarza ryzyka dla zdrowia. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by spróbować, a nuż się powiedzie i staniemy na wadze lżejsi o kilka nadprogramowych kilogramów?

Badania dowodzą, że ocet na odchudzanie jest bardzo skuteczny. Już po kilku tygodniach picia go, nie tylko zauważymy różnicę w naszej wadze, ale także będziemy zdrowsi. Ocet na odchudzanie to jest to!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here