Basen a odchudzanie

Odchudzanie się dla wielu osób jest rzeczą, która kojarzy się jako coś nieprzyjemnego. Nie wolno jeść ulubionych batoników, trzeba zażywać więcej ruchu. Organizm i psychika jest podczas odchudzania wytrącona ze swojego normalnego rytmu, w związku z czym człowiek nieustannie odczuwa zmęczenie i frustrację. Aby uniknąć rychłego porzucenia swoich planów zrzucenia zbędnych kilogramów, należy zadbać o to, by dieta była niskokaloryczna, ale smaczna, a aktywność fizyczna częsta, ale nie taka, która będzie przykrym obowiązkiem. Jeśli kogoś drażni siłownia i ćwiczenie w towarzystwie innych osób, nie ma sensu, żeby się męczył. Jeśli ktoś nie znosi biegania, to należy poszukać innej formy aktywności fizycznej. Odchudzanie się jest wystarczającym obciążeniem i wyzwaniem dla człowieka, dlatego należy wybrać taką formę ruchu, która będzie sprawiała przyjemność. Basen a odchudzanie. Ktoś, kto nie lubi biegać, nie lubi siłowni ani aerobiku, powinien wziąć pod uwagę zapisanie się na pływalnię. Na basenie można schudnąć i jednocześnie świetnie się bawić. Osoby, które mają problem z kręgosłupem, również powinny zastanowić się nad zapisaniem się na pływalnię, gdyż regularne ćwiczenia w wodze pomogą wzmocnić kręgosłup. Basen a odchudzanie – każdy styl pływacki będzie skuteczny w gubieniu zbędnych kilogramów. Żabka, piesek, kraul czy też pływanie na grzbiecie nie tylko odchudza, ale też cudownie modeluje ciało.

Aby proces spalania tkanki tłuszczowej przebiegał szybciej, warto jest wykonywać dodatkowe ćwiczenia, które się do tego przyczynią. W wyniku regularnych wizyt na pływalni i wykonywania takich ćwiczeń można odczuwać, że ciało staje się lżejsze, a wykonywanie ruchów jest łatwiejsze. Opór stawiany przez wodę pełni funkcję ciężaru, który mięśnie w normalnych warunkach nie muszą pokonywać. Kuszącym efektem uczęszczania na pływalnię, jest to, że ciało nabiera kuszących harmonijnych kształtów. Dla osób, które ponad wszystko cenią sobie zdrowie, ciekawą jest informacja, że basen generuje o wiele więcej korzyści dla zdrowia niż inne formy aktywności fizycznej. Osoba, która wybierze się na pływalnię i spędzi na niej pół godziny, będąc oczywiście aktywnym, spali więcej tłuszczu niż w przypadku wykonania tego samego wysiłku na lądzie. W wodzie w ruch trzeba włożyć o wiele więcej energii niż na lądzie. Dzięki temu w organizmie człowieka nasila się przemiana materii. Po jakiś 15 – 20 minutach od momentu rozpoczęcia wysiłku, energia zaczyna być pobierana ze zmagazynowanego w ciele tłuszczu. Basen a odchudzanie – chyba żadna osoba, która próbowała schudnąć poprzez regularne wizyty na pływalni nie ma wątpliwości co to tego, że jest to skuteczna metoda. Odchudzanie i dobroczynne działanie na kręgosłup to niejedyne efekty zdrowotne, jakie zyskują osoby, które zdecydowały się na regularne wizyty na pływalni. Jest to także poprawienie krążenia. Poza tym pływanie zwalcza cellulit. Jest to tkanka tłuszczowa, która występuje tylko u kobiet i bardzo trudno jest się jej pozbyć, właściwie nie jest możliwe, żeby pozbyć się jej w pełni. Pływanie pomoże jednak zredukować cellulit do tego stopnia, że będzie niemal niewidoczny. Wystarczy około 4-5 tygodni, podczas których osoba borykająca się z cellulitem chodzi na basen, żeby dostrzec, że brzydkie grudki na skórze ulegają wygładzeniu.

Basen a odchudzanie – ile można stracić kalorii intensywnie pływając? To pytanie zadaje sobie każda osoba, która chce schudnąć. Nie trudno jest wydedukować, że kalorii traci się tym więcej, im dłużej się pływa. Ponadto znaczącym czynnikiem jest intensywność wykonywania ćwiczeń, pływania. Jedną długość basenu można pokonać w bardzo długim czasie, bądź można zrobić to tak szybko, jak robi to Otylia Jędrzejczak. Kolejnym aspektem, który wpływa na ilość spalonych kalorii jest długość treningu i liczba pauz, które dana osoba robi sobie podczas pływania. Dobrze jest ustalić sobie czas treningu i czas przerw bardzo konkretnie. To pozwoli mieć swój trening pod kontrolą i uniknąć marnowania czasu. Ponadto nie bez znaczenia w spalaniu kalorii ba basenie ma waga ciała. Temperatura wody również będzie miała na to wpływ. Ilość spalanych kalorii jest uzależniona od tak dużej liczny czynników, których tak naprawdę nigdy nie można w pełni przewidzieć, że można podać jedynie przybliżone liczby kalorii, które się spala podczas pływania. Osoba, która ma około 60 kilogramów i pływa przez godzinę kraulem spali około 1000 kalorii. Jeżeli pływa tylko dla rozruszania się lub zabawy, to będzie to około 400 kalorii. Nieporównywalnie mniej, ale jak wiadomo, nie ma nic za darmo. Ktoś to wykonuje ćwiczenia aerobowe w wodzie i zajmuje mu to godzinę, spali około 500 kalorii. Oczywiście w jednych warunkach może być to dużo mniejsza liczba, a w innych dużo wyższa. O ile nie ma w tym nic złego, że wizyta na basenie jest jedynie rekreacyjna (taka lżejsza forma aktywności fizycznej na basenie też zadziała na spalanie tkanki tłuszczowej i ogólny stan zdrowia organizmu), to zawsze warto stawiać przez sobą wyzwania, chociażby drobne.

Basen a odchudzanie – wiele personalnych trenerów bardzo chwali ćwiczenia na basenie. Radzą oni, żeby po odbyciu wizyty na pływalni nie objadać się za bardzo. Jeżeli temperatura wody w zbiorniku jest niska, to po treningu można odczuwać spory apetyt. Objadanie się po pływaniu może zniweczyć odchudzanie, dlatego warto jest zapanować nad odruchem zaspokojenia głodu. Oczywiście nie jedzenie niczego również nie jest dobrym pomysłem. Można, a nawet trzeba zjeść coś odpowiedniego po treningu. Może być to energetyczny wieloziarnisty baton, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skonsumować banana lub jabłko. Dzięki temu po powrocie do domu łatwiej będzie opanować się przez pochłonięciem wszystkiego, co tylko znajduje się w lodówce i szafkach kuchennych.

Jest wiele ćwiczeń, które podczas aerobiku wodnego pomogą schudnąć i wymodelować sylwetkę. Można przeczytać o tych ćwiczeniach w internecie lub zapisać się na spotkania z instruktorką fitness. Na niektórych pływalniach istnieje możliwość zasięgnięcia porady osoby, która zajmuje się na danym obiekcie radzeniem klientom w komponowaniu ćwiczeń indywidualnego treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here