Analiza składu ciała
fot. pexels.com

Dbając o naszą kondycję oraz ciało bardzo pilnujemy zarówno wagi, obwodów, jak i składu naszego ciała. W tym celu bardzo często udajemy się na siłownię lub do specjalnego miejsca, aby sprawdzić skład ciała. O co chodzi w tej analizie, czego możemy się z niej dowiedzieć? Sprawdź!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/analizator-skladu-ciala-co-to-takiego/

Systematyczne pomiary kluczem do sukcesu

Dbając o kondycję oraz regularnie ćwicząc i zdrowo się odżywiając bardzo mocno dbamy o to, by nie przekraczać dziennego zapotrzebowania na kalorie, a także, aby nasza przemiana zmierzała w ten punkt, na którym nam zależy najbardziej.

Jeśli chcemy zrzucić kilogramy, dbamy o to by pozbyć się tkanki tłuszczowej, a nabrać masy mięśniowej. Jeśli z kolei zależy nam na tym by rozbudować masę ciała, dbamy o to by przybierać na wadze, ale nie przekraczać odpowiedniego procenta tkanki tłuszczowej.

W tym celu mierzymy się regularnie oraz sprawdzamy jak idą nasze postępy. Aby przeprowadzać najdokładniejsze pomiary korzystamy nie tylko z wagi, miary, ale również z analizatora składu ciała.

Analizator składu ciała – co mierzy?

Chcąc przejść dokładny pomiar warto skorzystać ze sprzętów, które znajdują się w siłowniach lub w innych specjalistycznych miejscach. Takie maszyny pozwolą nam na uzyskanie wiedzy na temat tego, jaki jest skład naszego ciała dokładnie.

Dowiemy się z wyników, jaki procent tkanki tłuszczowej znajduje się w naszym ciele. Ile ważą nasze kości, jaki mamy poziom wody zatrzymanej w organizmie. To nie wszystko! Sprawdzimy również swój wiek metaboliczny, a także procent mięśni znajdujących się w naszym ciele. Dowiemy się również, jakie jest poprawne BMI oraz jaki jest jego wynik u nas.

Dbając o swoją kondycję oraz o wygląd fizyczny musimy regularnie dokonywać pomiarów, aby kontrolować poziom naszego rozwoju. Wyniki te również pozwalają trenerowi personalnemu oraz dietetykowi na dopasowanie lepszego planu ćwiczeń oraz żywienia do naszych potrzeb i możliwości.

Przeczytaj też: http://www.mz-pan.pl/zegarki-szwajcarskie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here