5 rewelacyjnych ćwiczeń na nogi i pośladki z piłką oraz taśmami, które wykonasz w domu

Chociaż do lata jeszcze daleko, wiele kobiet już zimą szuka sposobu na zgrabne nogi i pośladki. Doskonałym sposobem na ich uzyskanie jest domowy trening z piłką lub taśmą.

Jak ćwiczyć, by osiągnąć zamierzony cel?

Dla osób pragnących poprawić sylwetkę w zaciszu domowym odpowiednie będą proste ćwiczenia z piłką lub taśmami. Regularny trening wyszczupli i wyrzeźbi nogi oraz poprawi jędrność pośladków. Warunkiem są minimum trzy treningi tygodniowo. Piłka gimnastyczna i taśma dają ogromne możliwości ćwiczeń. Znaleźć je można w ofercie sklepu Prosportowy.pl. Pierwsze rezultaty będą widoczne już po miesiącu systematycznych treningów.

Ćwiczenia z taśmami

Jednym z najprostszych ćwiczeń z taśmami jest wyprost nogi w klęku. Ręce opieramy o podłogę przed sobą, rozstawiamy kolana na szerokość bioder. Na nadgarstek zakładamy taśmę, której drugi koniec zaczepiamy o stopę. Wykonujemy wyprost nogi, naciągając taśmę. Ćwiczenie to wyszczupla nogi, pośladki i poprawia całą sylwetkę. Kolejne ćwiczenie z taśmami ma również korzystny wpływ na kręgosłup. Stajemy wyprostowane, taśmę umieszczamy pod stopami, które rozstawiamy na szerokość bioder. Trzymamy taśmę w dłoniach i uginamy kolana, wypychając biodra do tyłu. Tułów wychylamy do przodu pod kątem 45 stopni do podłogi. Uginamy łokcie i unosimy w tył, naciągając gumę. Prostujemy je i utrzymujemy pozycję przez kilka sekund.

Ćwiczenia z piłką

Dla wzmocnienia nóg, pośladków i mięśni brzucha kładziemy się na brzuchu, prostujemy nogi. Pod kostkami umieszczamy piłkę. Podnosimy biodra, opierając się na piłce. Następnie zginamy kolana i przyciągamy piłkę jak najbliżej bioder.

Przy kolejnym ćwiczeniu ustawiamy się w pozycji podporu na rękach, opierając nogi na piłce. Unosimy jedną nogę, napinając mięśnie brzucha i pośladek. Następnie powtarzamy, zmieniając nogę.

Następne ćwiczenie rozpoczynamy od pozycji stojącej. Pochylamy się i opieramy rękoma o piłkę, prostujemy plecy. Powoli unosimy jedną nogę do góry, napinając pośladek. Ćwiczenie powtarzamy, zmieniając nogę.

Ćwiczenia z piłką i taśmą, jak każdy trening, wymagają rozgrzewki. O ćwiczeniach z bardziej zaawansowanym sprzętem mówi artykuł pt.: „Maszyny eliptyczne i crosstrainery jako efektywny trening mięśni i kondycji”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here